21-0-ról vesztett a Szolnoki Olaj Pakson!

kosár_Paks_Szolnok, fekvőFantasztikus mérkőzést játszottak a férfi kosárlabda NB I 3. fordulójának szombati rangadóján: a rettenetesen kezdő Atomerőmű három hosszabbítást követően 118–107-re legyőzte a címvédő Szolnokot.

A két veretlen csapat rangadóján a Szolnok kezdett jobban, 21–0-ra (!) vezetett, és bár az előny lassan fogyni kezdett, két és fél negyeden keresztül nem forgott veszélyben a vendégek győzelme.

A harmadik játékrészben, Kirilo Natjazko duplája után 51–37-re vezetett az Olaj, de ekkor nagy hajrát indított a paksi csapat, és az utolsó öt percben többször is egyenlített. (70–70).

Az első hosszabbításban kilenc (!) ponttal is vezetett a Szolnok, de triplákkal visszajött az Atom. (89–89). A második extra öt perc sem hozott döntést. (98–98).

A harmadik ráadásban aztán a hazaiak kihasználták a többszöri talpra állás jelentette lélektani előnyt. (118–107).

A meccs legponterősebb játékosa Vojvoda Dávid volt: a szolnokiak válogatott játékosa 42 pontot szerzett.

ATOMERŐMŰ SE–SZOLNOKI OLAJ 118–107 (8–23, 16–14, 23–17, 23–16, 19–19, 9–9, 20–9)