Madarász Dóra egyesben és párosban is megvédte címét

Egyesben Majoros Bence és Madarász Dóra, párosban pedig az Ecseki Nándor, Szudi Ádám, illetve a Madarász, Pergel Szandra duó nyerte az asztaliteniszezők országos bajnokságát.

A későbbi győztes Pergel Szandra (b) és Madarász Dóra a Bálint Bernadett, Imre Leila Erika páros ellen játszik az asztaliteniszezők országos bajnokságának női páros döntőjében a budapesti Ormai László Csarnokban. MTI Fotó: Illyés Tibor

A Borussia Dortmundban légióskodó Majoros válogatottbeli és klubtársát, a címvédő Szudi Ádámot győzte le a fináléban, míg a szekszárdi Madarász – megismételve tavalyi sikerét – a budaörsi Pergel Szandránál bizonyult jobbnak a döntőben, nagy csatában.

Párosban „másfél” címvédés történt: a Madarász, Pergel kettős ugyanis 2017-hez hasonlóan most sem talált legyőzőre, míg a tavaly Majorossal győztes Ecseki most Szudival győzött.

Madarászhoz hasonlóan a vegyes párosban első Majoros és Pergel is két-két bajnoki címmel zárta a hétvégét.

A későbbi győztes Majoros Bence Szudi Ádám ellen játszik az asztaliteniszezők országos bajnokságának férfi egyéni versenye döntőjében. MTI Fotó: Illyés Tibor

Férfiak:

Egyes, elődöntő:
Szudi Ádám (Borussia Dortmund)-Lakatos Tamás (Fortuna Passau) 4-3 (-8, 8, -8, 12, 8, -4, 3)
Majoros Bence (Borussia Dortmund)-Nagy Krisztián (Fortuna Passau) 4-2 (10, 5, -4, 9, -6, 10)

Döntő:
Majoros-Szudi 4-1 (5, 10, 4, -6 ,5)

Páros, elődöntő:
Ecseki Nándor, Szudi (TTC Ober-Erlenbach, Borussia Dortmund)-András Csaba, Both Olivér (BVSC-Zugló) 3-2 (-10, 9, 7, -9, 8)
Kosiba Dániel, Lakatos (ESLÖVS AI BTK, TTC Fortuna Passau)-Szita Márton, Majoros (Celldömölk, Borussia Dortmund) 3-2 (6 ,-4, -6, 9, 9)

Döntő:
Ecseki, Szudi-Kosiba, Lakatos 3-2 (-7, 10, -11, 9, 9)

A későbbi győztes Ecseki Nándor (b) és Szudi Ádám a Kosiba Dániel, Lakatos Tamás páros ellen játszik az asztaliteniszezők országos bajnokságának férfi páros döntőjében. MTI Fotó: Illyés Tibor

Nők

Pergel Szandra (Budaörs) – Peterman-Varga Tímea (Budaörs) 4-2 (7, 7, 8, -9, -8, 7)
Madarász Dóra (Szekszárd)-Ambrus Krisztina (Budapesti ERDÉRT SE) 4-2 (7, 9, 7, -8, -8, 9)

Döntő:
Madarász-Pergel 4-3 (9, 8, -7, 5, -4, -7, 7)

Pergel, Madarász-Nagyváradi Mercédesz, Peterman-Varga (Budaörs) 3-1
Bálint Bernadett, Imre Leila (Szekszárd)-Ambrus, Tóth Kata (Budapesti ERDÉRT SE) 3-0

Döntő:
Pergel, Madarász-Bálint, Imre 3-1

Vegyes páros, elődöntő:
Majoros, Pergel-Bruckner Máté, Bálint (Regenstauf, Szekszárd) 3-0 (10, 7, 8)
Terék Norbert, Czeglédi Szilvia (BVSC-Zugló, Statisztika)-Fazekas Péter, Peterman-Varga (Celldömölk, Budaörs) 3-1 (-10, 5, 5, 4)