A Babos, Hlavácková kettős már nyolcaddöntős

September 2, 2017 - A detailed view of the Tennis Ball Warehouse at the 2017 US Open.

Babos Tímea és Andrea Hlavácková kettőse már nyolcaddöntős a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyében, miután a második fordulóban két szettben nyert.

Az ötödik helyen kiemelt duó vasárnapi ellenfele az amerikai Raquel Atawo és a német Sabine Lisicki párosa volt. Babosék az első szettet elnyert adogatójátékkal nyitották, majd 5:3-as vezetésüknél egy újabb brékkel játszmaelőnyhöz jutottak.

A folytatás kiegyenlített játékot hozott hosszú gémekkel, Baboséknak 3:2-es előnyüknél jött össze az újabb brék. Az esélyesebb duó 5:3 után saját szervajátékával befejezhette volna a mérkőzést, de azt elbukta, így egy újabb, nullára elcsent brékre volt szükség a győzelemhez.

Az esőszünet miatt jelentős, közel háromórás csúszást követően megrendezett összecsapás 1 óra 21 percig tartott.

A győztes páros ellenfele a nyolcaddöntőben a 12. helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Monica Niculescu tajvani, román kettős lesz.

US Open

Női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 5.)-Raquel Atawo, Sabine Lisicki (amerikai, német) 6:3, 6:4

Nyolcaddöntő

Férfiak:

Rafael Nadal (spanyol, 1.) — Alekszandr Dolgopolov (ukrán)
David Goffin (belga, 9.) — Andrej Rubljev (orosz)
Roger Federer (svájci, 3.) — Philipp Kohlschreiber (német, 33.)
Dominic Thiem (osztrák, 6.) — Juan Martin Del Potro (argentin, 24.)
Sam Querrey (amerikai, 17.) — Mischa Zverev (német, 23.) 6:2, 6:2, 6:1
Kevin Anderson (dél-afrikai, 28.) — Paolo Lorenzi (olasz) 6:4, 6:3, 6:7(4), 6:4
Pablo Carreno Busta (spanyol, 12.) — Denis Shapovalov (kanadai, Q) 7:6(2), 7:6(4), 7:6(3)
Diego Schwartzman (argentin, 29.) — Lucas Pouille (francia, 16.) 7:6(3), 7:5, 2:6, 6:2