A Barca kivégezte a Zagrebet

karabaticMeglehetősen könnyedén hozta a visszavágót a Barcelona hazai közönség előtt. Xavi Pascual tanítványai kettős győzelemmel jutottak, elsőként a kölni Final Fourba a PPD Zagrebbal szemben.

Nikola Karabatic góljával kezdődött a mérkőzés és a következő 4 támadásából is gólt értek el a katalánok (5. perc: 5-1). Már ekkor érezte a bajt Veselin Vujovic és időt kért. Ez azonban semmit nem ért, a Zagreb technikai hibáit kihasználva a hazaiak tovább robogtak, Karabatic elképesztő formában és lendülettel kézilabdázott (12. perc: 11-4 és újabb vendég időkérés..) A horvátok a szezon leggyengébb védekezését mutatták be az első félidőben és Sigurdssonék gyakorlatilag akkor találtak a kapuba amikor csak akartak, 5 mintummall a szünet előtt már megvolt a közte tíz (25. perc: 19-9). A játékrész végére még ezt is tovább növelték a hazaiak (félidő: 23-10).

A második félidő Raúl Entrerrios góljaival indult és továbbra is hasonló ritmusban zajlott a mérkőzés. Valcicék sorra szórták el a labdákat, míg ezt a Barcelona könyörtelenül megbosszulta a túl oldalon és hizlalta tovább előnyét. Szűk negyed órával a vége előtt már 20 gól volt közte (47. perc: 36-16). Parádézott a Barcelona és a Zagreb eddigi szinte tökéletes hatos falát porrá zúzta. Ilyen sok technikai hiba mellett semmi esélye sem volt még egy szorosabb mérkőzésre se a horvátoknak. A vége magabiztos 22 gólos Barcelona siker.

Karabaticék kettős győzelemmel (összesítésben: 68:44), teljesen megérdemelten jutottak elsőként a Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjébe.

FC Barcelona – RK PPD Zagreb  43-21 (23-10)
Gól: K. Lazarov 9 (5), N. Karabatic 7, Tomás 6, Sigurdsson 5, R. Entrerrios 3, S. Rutenka 3, Gurbindo 2, Nöddesbo 2, Arino 2, Jallouz 1, Morros 1, Sarmiento 1, Sorhaindo 1, ill.
Obradovic 4, Rakovic 3, A. Kovacevic 3, Horvat 3(2), Brozovic 2, Stepancic 2, Sebetic 2, Pavlovic 1, Celica 1.