A Barcelona és a Juventus is 2-1-re nyert

Suarez2Egy 18 évvel ezelőtti BL-döntő „visszavágója” és a Barcelona manchesteri vendégjátéka volt étlapon a Bajnokok Ligája keddi játéknapján.

Torinóban a  mérkőzés elején Ciro Immobile lőtt kapu fölé. A 13. percben Alvaro Morata remekül helyezett, laposan kapura. A labda kijött Weidenfellerről, a szemfüles Carlos Tevez pedig öt méterről az üres hálóba helyezett (1-0).

Öt perccel később  Chiellini csúszott el, Marco Reus elvitte előle a labdát és magabiztosan helyezett Buffon mellett a Juventus kapujába (1-1).

A 32. percben a megsérült Lukas Piszczek helyére Matthias Ginter állt be a Dortmundban, öt perccel később Andrea Pirlo is megsérült, őt az argentin Roberto Pereyra váltotta.

A 42. percben Teveztől indult a labda, majd Paul Pogba beadása után Alvaro Morata  hat méterről helyezett a bal alsó sarokba (2-1).

A második félidőben Alvaro Morata lőtt  kapu fölé, míg Carlos Tevez veszélyes helyzetben pörkölt kapu mellé. A következő Tevez lövésnél Weidenfeller öklözte oldalra a labdát, majd egy hazai szöglet után Chiellini fejelt kapu fölé.

A hajrában Pereyra a kapus és a kapufa mellett is elgurította a labdát egy nagyon ígéretes helyzetben.

A BVB számára sokat érhet az idegenben megszerzett gól, ám a kapura sokkal veszélyesebben játszó Juventus Dortmundban sem esélytelen.

Alvaro Morata helyez kapura. Fotó: kicker.de

Manchesterben 53 héttel a Barcelona 2-0-ás győzelme után ismét a katalán gárda lépett föl az Etihad-stadionban. Tavaly Lionel Messi büntetőből volt eredményes, majd Dani Alves a 90. percben állította be a végeredményt.

Kedd este egyenlő erők küzdelmére számíthattunk, ám a Barcelon az első 45 percben lefocizta a pályáról az angolokat.

A 16. percben Vincent Kompany hibája után Luis Suarez éles szögből, bal lábbal lőtte ki a jobb alsó sarkot (0-1).

Negyedóra elteltével Lionel Messi tette ki a labdát a bal szélen felfutó Jordi Albának, aki négy védő között találta meg Luis Suarezt. Az uruguay-i csatár ezúttal a bal alsó sarokba helyezett (0-2). Suarez legutóbb bajnoki mérkőzésen tavaly máricus 22-én duplázott, igaz akkor még a Liverpool színeiben rögtön hármat vágott Cardiffban a City ellen.

A második játékrészben fordult a kocka, a Manchester City sokkal jobban kezdett. Két-három angol helyzet után a 69. percben David Silva találta meg Kun Agüerót, aki  a leblokkolt katalán védelem asszisztálásával szerezte meg a szépítő gólt (1-2).

Öt perccel később Gael Clichy csúnyán rúgott oda Dani Alvesnek, a francia játékos megkapta második sárgalapját, így emberhátrányba került a Manchester City.

A 93. percben Zabaleta buktatta Lionel Messit, a Barcelona javára megítélt büntetőt az argentin játékos nagyon gyatrán lőtte el. A kapu bal oldala felé tartó labdát Joe Hart kiütötte, Messi egy csukafejessel javíthatott volna, ám Leo a kapu mellé fejelt.

A Manchester City kapusa Joe Hart szerint az egygólos vereség még megfordítható Barcelonában. Marc Andre ter Stegen viszont bízik benne, hogy a Barcelona a visszavágót is meg tudja nyerni.