A Barcelona győzött Veszprémben

Veszprem_BarcelonaA Telekom Veszprém házigazdaként 25-22-re kikapott a Barcelona csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában.

A magyar csapatból Blaz Blagotinsek, Aron Palmarsson, Ancsin Gábor és Marko Kopljar is hiányzott. A Barcelona együttesében ott volt a januári világbajnokságon házigazdaként aranyérmes francia válogatott tagjai közül Cedric Sorhaindo, Dika Mem és Timothey N’Guessan is, illetve a torna gólkirálya, Kiril Lazarov, a veszprémiek egykori jobbátlövője.

Öt és fél perc elteltével szerezték első góljukat a hazaiak, ezt azonban ellensúlyozta Mikler Roland három bravúros védése. Egyre lendületesebben támadott és keményebben védekezett a Veszprém, így a 10. percben 4-2-re vezetett. Nagy László csapatkapitány – aki 12 évig szerepelt a Barcelonában – rendkívül motiváltan, kiváló formában kézilabdázott, a 13. percben már negyedszer volt eredményes.

A folytatásban 9-6-os állás után Nagy László kiállítását átvészelték a házigazdák, és bár Mikler újabb látványos védéseket mutatott be, a túloldalon Moreno Perez De Vargas is remekelt a kapuban. A katalánok ellenállhatatlan támadójátékkal egyenlítettek, sőt kettős emberhátrányban is betaláltak, ezzel átvették a vezetést (12-13), de Nagy a szünet előtt ismét a Veszprémet juttatta előnyhöz (14-13).

A második felvonás is Mikler bravúrjaival kezdődött, amelyekre nagy szükség volt, ugyanis a Barcelona kiválóan védekezett, és a macedón kapus, Borko Ristovski is nagyszerűen védett. Lazarov két találatával ismét a vendégek álltak jobban (17-18), és ezután már nem is engedték ki kezükből az irányítást.

Javier Sabaté, a magyar bajnokcsapat vezetőedzője a játékrész 17. percében időt kért, de Ristovski a legnagyobb ziccereket is hárította (18-21), a veszprémiek kilenc percen keresztül képtelenek voltak neki betalálni. A hajrában magabiztosan őrizte előnyét a Barcelona, amely második félidei ragyogó védekezésével rászolgált a győzelemre (22-25).

A katalánok legeredményesebb játékosa Valero Rivera és a dán Lasse Andersson volt, egyaránt öt góllal.

A Veszprém szerdán a német THW Kiel otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Férfi Bajnokok Ligája, A-csoport, 10. forduló:

Telekom Veszprém – Barcelona Lassa 22-25 (14-13)

Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Chema Rodriguez 3, Gajic 6 (2), Gulyás, Ilics 2 (1), Iváncsik G., Lékai 1, Ligetvári, Marguc 1, Nagy L. 6, Nilsson, Schuch, Sulic 2, Terzics, Ugalde 1. Edző: Xavi Sabaté.
Barcelona: Perez de Vardas, Risztovszki (kapusok), Anderson 4, Bengoechea, Entrerrios 2, Jallouz 3, Jicha, Lazarov 2, Mem 2, Morros, N’guessan 2, Nöddesbo, Rivera 5 (2), Sorhaindo, Syprzak 2, Tomas 3. Edző: Xavi Pascual.

Kadetten Schaffhausen (svájci) – THW Kiel (német) 25-30 (13-13)

20:30 PSG Handball (francia)-Bjerringbro Silkeborg (dán)

Február 12. 17:30 Orlen Wisla Plock (lengyel)-SG Flensburg Handewitt

Az A csoport állása: 1. Barcelona 18 pont/10 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain (francia) 14/9, 3. THW Kiel (német) 11/10, 4. Telekom Veszprém 10/10, 5. Flensburg-Handewitt (német) 9/8, 6. Wisla Plock (lengyel) 6/9, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 4/9, 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2/9