A Barcelona kiütötte a Romát (is)

Messi és Manolas. Fotó: sportinglife.com

A szombati El Clásicót 4-0-ra megnyerő FC Barcelona kedd este a Bajnokok Ligájában hat góllal tömte ki az AS Romát. Az olaszok a 91. percben szereztek szépítő találatot a Nou Campban.
Kezdjük a leglényegtelenebb információval, a Barcelona 620 perc után kapott ismét gólt. A katalán gárda október 25-én az Eibar elleni találkozó 10. percében kapott gólt, a vendégek gólszerzője Borja Baston volt, a Barcelona Luis Suarez mesterhármasával válaszolt az Eibar vezető találatára. A következő öt mérkőzésen érintetlen maradt a Barca hálója, majd a Roma ellen berámolt hat gól után a 91. percben Edin Dzeko fejelt Ter Stegen kapujába. A két gól között 21 Barca-találat született.

Barcelonában a 15. percben Dani Alves tört kapura, aki végül önzetlenül szolgálta ki Luis Suarezt (1-0). Három perccel később Lionel Messi egy kényszerítőzés után emelte át a labdát a kapuson (2-0). A 44. percben Piqué elől kifejelték a labdát, majd Suarez kapásból lőtte ki a jobb alsó sarkot (3-0).

Az 56. percben Messi adott egy laza gólpasszt Gerard Piquének (4-0). A 60. percben Neymar, Messi Suarez volt a labda útja, az uruguayi a kipattanót kotorta a hálóba (5-0).

A 77. percben Neymar büntetőjét kivédte Szczesny, ám a kipattanót Adriano Correia bevarrta (6-0). A 83. percben Edin Dzeko büntetőjét hárította Ter Stegen.

A 91. percben Edin Dzeko fejelt a jobb alsó sarokba (6-1).

A csoport másik mérkőzésén: BATE-Bayer Leverkusen 1-1, az utolsó fordulóban a Roma fogadja a fehéroroszokat, míg a Barcelona utazik Leverkusenbe.

Az F csoportban az Arsenal és a Bayern München is simán nyert hazai pályán. Az Allianz Arénában egy távoli lövés után pattant ki a labda, az érkező Douglas Costa helyezett a bal alsó sarokba (1-0). A 16. percben Robert Lewandowski 15 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot (2-0). Négy perccel később Robben fejelte vissza a labdát Thomas Müllernek, aki közelről talált a hálóba (3-0). Végül a 69. percben Müller továbbfejelt labdáját a kapu elé berobbanó Kingsley Coman stukkolta az Olimpiakosz kapujába (4-0).

A londoni Emirates-stadionban a 29. percben Alexis Sanchez kapu elé tekert labdáját Mesut Özil fél térdre ereszkedve fejelte le a jobb alsó sarokba (1-0). Négy perccel később Nacho Monreal szerzett labdát, majd Alexis Sanchezhez passzolt, aki nem hibázott (2-0). A 69. percben Joel Campbell ugratta ki Alexis Sanchezt, aki még a portugál kapust Eduardót is kicselezte (3-0).

Az utolsó fordulóban a továbbjutáshoz az Arsenalnak két góllal kell győzni az Olimpiakosz stadionjában.

A G csoportban a Dinamo Kijev és a Chelsea is idegenben győzött úgy, hogy az ukránok Portugáliában, míg az angolok Izraelben nem kaptak gólt. A Do Dragao-stadionban a 34. percben a 16-os oldalvonalánál Rybalka esett el Imbula „szorításában”, a spanyol játékvezető büntetőt ítélt a vendégeknek. A tizenegyest Andrij Jarmolenko értékesítette (0-1). A 64. percben a horvát Derlis González robogott el a bal szélen, majd ballal emelt kapura, Iker Casillas bal kézzel beleütött a labdába, ám így is beesett a labda a Porto kapujába (0-2).

Jose Mourinho a Maccabi Tel Aviv otthonában vendégszerepelt, a 21. percben Willian szöglete után Gary Cahill fejelt kapura, majd a kapusról kijövő labdát helyezte a hálóba (0-1). A 40. percben Tal Ben Haim kiállítása után emberhátrányba került a Maccabi Tel Aviv.

A 73. percben Willian szabadrúgából tekert a jobb alsó sarokba, három perccel később Abdul Baba bal oldali beadását Oscar bólintotta a kapuba (0-3). A 91. percben a Terry helyére beállt Kurt Zouma Oscar szöglete után fejelt a Maccabi Tel Aviv kapujába (0-4).

Az utolsó körben a Dinamo Kijev lehetséges győzelme a Maccabi Tel Aviv ellen akkor ér továbbjutást, ha a Chelsea hazai pályán legyőzi a Portót. Ha az angol és a portugál csapat ikszel egymással, akkor három egyaránt 11-11 pontos csapat lehet ebben a csoportban és akkor bőven lehet matekozni…

A H csoportban a Zenit Szentpétervár megnyerte ötödik mérkőzését is, a 15. percben Dzjuba ugratta ki Oleg Satovot, aki nem hibázott (1-0). A 74. percben Danny adott gólpasszt Artyem Dzujbának (2-0). A KAA Gent hátrányból fordított és nyert Lyonban. Az utolsó fordulóban a Valencia fogadja a Lyont, míg a Zenit látogat Gentbe.

Bajnokok Ligája, 5. forduló

E csoport:

FC Barcelona-AS Roma 6-1 (3-0)
Gól: Luis Suarez (15., 44.), Lionel Messi (18., 59.), Piqué (56.), Adriano Correia (77.), ill. Edin Dzeko (90+1.)

BATE Boriszov-Bayer Leverkusen1-1 (1-0)
Gól: Gordeychuk (2.), ill. A. Mehmed (68.)

F csoport:

Arsenal-Dinamo Zagreb 3-0 (2-0)
Gól: Mesut Özil (29.), Alexis Sanchez (33., 69.)

Bayern München-Olimpiakosz 4-0 (3-0)
Gól: Douglas Costa (8.), Robert Lewandowski (16.), Thomas Müller (20.), Kingsley Coman (70.)
Kiállítva: Badstuber (52., Bayern)