A Barcelona kiütötte Guardiola csapatát

Messi_NewA Nou Camp közönsége láthatott három sérülést, két kiállítást és egy Lionel Messi mesterhármast. Neymar kihagyott egy büntetőt, ám később kárpótolta magát és a szurkolókat is.

Londonban az Arsenal látta vendégül a Ludogorec gárdáját, a gólok sorát Alexis Sánchez szemtelen, a kapuson átemelt lövéssel nyitotta meg. Még az első játékrészben betalált Theo Walcott is, majd a második félidő elején Oxlade-Chamberlaine tekert a bal alsó sarokba (3-0).

Az 56. percben Mesut Özil egy remek kiugratás után 12 méterről helyezett a bolgárok kapujába. A 83. percben egy bal oldali beadást váltott gólra, majd négy perccel később Mesut Özil kilőtte a bal alsó sarkot (6-0). A német világbajnok játékosnak ez volt karrierje első mesterhármasa.

Bajnokok Ligája, 3. forduló

A csoport:

Arsenal – Ludogorec 6-0 (2-0)
Gól: A. Sánchez (12.), T. Walcott (42.), Oxlade-Chamberlain (46.), Mesut Özil (56., 83., 87.)

Paris Saint-Germain – FC Basel 3-0 (1-0)
Gól: Ángel di Maria (40.), Lucas Moura (63.), E. Cavani (90+3., 11-es)

Nápolyban a 12. percben Adriano Correia szerzett vezetést a Besiktasnak. A 30. percben Jose Callejón beadását Dries Mertens váltotta gólra (1-1). A 38. percben Vincent Aboubakar ismét a törököknek szerzett vezetést (1-2).

Az 50. percben jutott először büntetőhöz a Napoli, ám Insigne tizenegyesét a spanyol Fabri hárította. A 69. percben ismét büntetőhöz jutott az olasz csapat, ezt a lehetőséget már gólra váltotta Manolo Gabbiadini (2-2). Végül a 86. percben egy török szabadrúgás után a kapu elé beívelt labdát Aboubakar bólintotta be Pepe Reina kapujába (2-3).

A Benfica két argentin-góllal: Eduardo Salvio értékesített tizenegyesével és Franco Cervi góljával nyert Kijevben.

B csoport:

Napoli – Besiktas 2-3 (1-2)
Gól: Dries Mertens (30.), M. Gabbiadini (69., 11-es), ill. Adriano Correia (12.), V. Aboubakar (38., 86.)

Dinamo Kijev – Benfica 0-2 (0-1)
Gól: E. Salvio (9., 11-es), F. Cervi (55.)

Barcelonában Jordi Alba már a 10. percben megsérült, helyére Lucas Digne állt be. A 17. percben egy angol védelmi hiba után a 16-oson belül szabadon maradt labdára Lionel Messi csapott le, elhúzta a játékszert Claudio Bravo orra előtt és ballal a hálóba helyezett (1-0). A 39. percben Gerard Piqué volt a következő áldozat, a Barcelona második megsérült védőjét Jeremy Mathieu váltotta.

Az 53. percben Claudio Bravo jött ki a 16-oson kívülre és amolyan röplabdás mozdulattal ütötte el a labdát, a chilei kapus azonnal megkapta a jogos piros lapját. A Nolitót váltó Wilfredo Caballero állt be a ManCity kapujába. Négy perccel később a Manchester City-ben az argentin Pablo Zabaleta sérült meg.

A 61. percben Iniesta adott gólpasszt Messinek, majd  nyolc perccel később Luis Suarez beadása után Messi ballal belsőzött a Manchester City kapujába (3-0). Messi legutóbb a Celtic ellen szerzett mesterhármast a Bajnokok Ligájában, a Barcelonában legutóbbi 9 mérkőzésén 12 gólt szerzett.

A 73. percben Mathieu második sárgalapja után jutott a kiállítás sorsára. Végül a 89. percben Neymar remek cselek után lőtt a kapu bal oldalába (4-0).

C csoport:

FC Barcelona – Manchester City 4-0 (1-0)
Gól: Lionel Messi (17., 61., 69.), Neymar (89.)
Kiállítva: Mathieu (73.), ill. Claudio Bravo (53.)

Celtic – Borussia Mönchengladbbach 0-2 (0-0)
Gól: L. Stindl (57.), A. Hahn (77.)

A D csoportban az Atletico Madrid a belga Yannick Ferreira Carrasco egyetlen góljával nyert idegenben, míg a Bayern München 4-1-re- nyert a PSV Eindhoven ellen. A bajorok két gyors góllal sokkolták a hollandokat, igaz a 41. percben Luciaano Narsingh találata még egy darabig életben tartotta a PSV reményeit.

Az 59. percben Robert Lewandowski volt eredményes, végül Arjen Robben vette be Jeroen Zoet kapuját (4-1).

D csoport:

Rosztov – Atlético Madrid 0-1 (0-0)
Gól: Y. Carrasco (62.)

Bayern München – PSV Eindhoven 4-1 (2-1)
Gól: T. Müller (13.), J. Kimmich (21.), R. Lewandowski (59.), A. Robben (84.), ill. L Narsingh (41.)