A Barcelona nyert a Celtic Parkban is

Messi_Celtic ParkA Bajnokok Ligája 5. fordulójának szerdai játéknapján öt döntetlen mellett csak az FC Barcelona nyert idegenben, míg a D csoportban az Atlético Madrid és a Rosztov Don is hazai pályán győzött.

Az orosz gárda sikere a nap igazi meglepetése, hiszen a Rosztov a Bayern Münchent győzte le 3-2-re. Pedig a bajorok Douglas Costa találatával megszerezték a vezetést, ám az oroszok Sardar Azmoun révén kiegyenlítettek a 44. percben.

Rögtön a második félidő elején Noboa buktatása után Dimitrij Poloz büntetőből vette be Sven Ulreich kapuját. Három perccel később Ribery adott gólpaszt Juan Bernatnak (2-2).

Végül a 67. percben Christian Noboa szabadrúgásból szerzett győztes gólt a Bayern München ellen. A bajorok szombaton a Borussia Dortmundtól kaptak ki, így Carlo Ancelotti csapata egymás után két vereséget szenvedett. Erre utoljára tavaly tavasszal volt példa, amikor 12 napon belül zsinórban négyszer kapott ki a Bayern München.

A D csoport másik találkozóján az Atlético Madrid 2-0-ra nyert a PSV Eindhoven ellen. Mivel a spanyolok 6 ponttal vezetnek a Bayern előtt, így a két csapat müncheni mérkőzésének már semmilyen tétje nem lesz.

A C csoportban az FC Barcelona két góllal nyert a Celtic Parkban, Lionel Messi az első játékrészben akcióból, míg a második félidőben büntetőből volt eredményes. A lelkes és szimpatikus skótok a két mérkőzésen összesen 9 gólt kaptak a katalánoktól és egyet sem rúgtak. A Borussia Parkban Raffael juttatta vezetéshez a Mönchengladbach csapatát, míg az első félidő ráadásában David Silva egyenlített ki.

Bajnokok Ligája, 5. forduló

A csoport:

Arsenal – Paris Saint-Germain 2-2 (1-1)
Gól: Olivier Giroud (45., 11-es), Marco Verratti (60., öngól), ill. Edison Cavani (18.), Alex Iwobi (77., öngól)

Ludogorets – FC Basel 0-0

B csoport:

Besiktas – Benfica 3-3 (0-3)
Gól: Cenk Tosun (58.), Ricardo Quaresma (83., 11-es), Vincent Aboubakar (89.), ill. Goncalo Guedes (10.), Nélson Semedo (25.), Ljubomir Fejsa (31.)

Napoli – Dinamo Kijev 0-0

C csoport:

Celtic – FC Barcelona 0-2 (0-1)
Gól: Lionel Messi (24., 55., 11-es)

Borussia Mönchengladbach – Manchester City 1-1 (1-1)
Gól: Raffael (23.), ill. David Silva (45.)
Kiállítva: L. Stindl (51.), ill. Fernandinho (63.)

D csoport:

Rosztov Don – Bayern München 3-2 (1-1)
Gól: Sardar Azmoun (44.), Dimitrij Poloz (49., 11-es), Christian Noboa (66.), ill. Douglas Costa (36.), Juan Bernat (52.)

Atlético Madrid – PSV Eindhoven 2-0 (0-0)
Gól: Kevin Gameiro (55.), Antoine Griezmann (66.)