A Barcelona nyerte meg az El Clásicót

ElCalsico_20150322A spanyol elsőosztályú labdarúgó-bajnokság szuperrangadóját egy góllal nyerte meg az FC Barcelona és így már négy ponttal vezet a rivális Real Madrid előtt.

A 19. percben Messi kapu elé tekert szabadrúgását Jeremy Mathieufejelte tökéletesen Iker Casillas kapujába (1-0).

A 31. percben Karim Benzema egy zseniális sarkazással hozta játékba Cristiano Ronaldót, aki azonnal a kapu jobb alsó sarkába talált (1-1).

A második félidő elején Benzema lövését hárította Claudia Bravo, majd az 56. percben Dani Alves előreívelése után Luis Suareztökéleetesen vette le és tette maga elé a labdát, majd helyezett a jobb alsó sarokba (2-1).

Míg az első félidőben több madridi helyzetet láthattunk, addig a Barcelona 2-1-es vezetése után a katalánok futószalagon alakították ki a helyzeteket, de ezen a napon Neymar és Messi sem tudta bevenni Iker Casillas kapuját.

Még tíz forduló van hátra a bajnokságból, a katalánok négy pontos előnye akár a végső győzelemre is elég lehet. A 37. fordulóban a jelenleg a harmadik helyen álló Vlanciát fogadja a Real Madrid, míg egy kőrrel később a Barcelona látogat el Madridba az Atletico otthonába.