A Bayern München idegenben ütötte ki a Bayert

Két jó formában lévő csapat nagy meccsét ígérte a labdarúgó Német Kupa első, keddi elődöntője, amelyben a bajnokság 3. helyén álló Bayer Leverkusen a már bajnok Bayern Münchent fogadta.

Bernd Leno és a mesterhármast jegyző Thomas Müller. Fotó: kicker.de

Nagy lendülettel kezdett a Bayern München, és már a harmadik percben megszerezte a vezetést. Jérome Boateng ívelte az ötösre a labdát, Thomas Müller senkitől sem zavartatva fejelhetett, Bernd Leno kapus nagyot védett, a kipattanót végül Javi Martínez 16 méterről a bal alsó sarokba lőtte (0-1).

A 6. percben egyenlíthettek volna a hazaiak, de Kevin Volland közeli fejesét védte Sven Ulreich. A másik kapunál azonban nem volt pardon: a 9. percben Franck Ribéry balról az ötös túlsó sarkára ívelt, Robert Lewandowski pedig okosan visszarúgta a  labdát a jobb sarokba (0-2).

A 16. percben feléledtek a hazai szurkolók, szépített a Leverkusen. Julian Brandt balról ívelt középre egy szabadrúgást, a védők ügyetlenkedtek, Kai Havertz lövését ugyan sikerült blokkolni, de a felperdülő labdát végül Lars Bender a jobb sarokba bólintotta (1-2).

A második félidő elején a Leverkusen egyenlíthetett volna, de Volland, majd Karim Bellarabi is hibázott. Bezzeg a Bayern nem: az 52. percben Thiago Alcántara nagyszerűen indította Thomas Müllert, aki nem hibázott (1-3).

Ez teljesen megrogyasztotta a hazaiakat, a 61. percben  Thiago Alcántara növelte az előnyt (1-4).

Három perccel később Robben lövésébe Müller piszkált bele a kapus orra előtt (1-5).

A 72. percben Leon Bailey szép szabadrúgásgóllal szépített, de Müller nem tudott leállni, harmadik találatával beállította a 6–2-es végeredményt.

Német Kupa, elődöntő:

Bayer 04 Leverkusen-Bayern München 2-6 (1-2)
Gól: L. Bender (16.), Bailey (72.), ill. Javi Martínez (3.), Lewandowski (9.), Müller (52., 64., 78.), Thiago Alcántara (61.)