A Bayern München kiütötte a Portót

Robert Lewandowski duplázott a Porto ellen. Fotó: Kicker.de

A Bajnokok Ligája 2011-es győztese kettős győzelemmel, míg a sorozat 2013-as bajnoka egy káprázatos első félidőnek köszönhetően jutott be a 2014/15-ös sorozat elődöntőjébe.

A Portóban pocsék napot kifogó Bayern München a visszavágón semmit nem bízott a véletlenre. Pep Guardiola csapata az első félidőben ellentmondást nem tűrően ütötte ki a portugál együttest.

A gólok sorát Thiago Alcantara nyitotta a 14. percben, Juan Bernat beadása után a sérülés miatt egy évet kihagyó spanyol játékos fejelt az FC Porto kapujába (1-0).

A 22. percben egy hazai szöglet után Badstuber stukkolta tovább a labdát, majd Jerome Boateng fejelt Fabiano kapujába (2-0). Öt perccel később Thomas Müller beadása után Robert Lewandowski fejelt a Porto hálójába (3-0).

A 36. percben Thomas Müller távoli lövése megpattant Martins Indin, így védhetetlenül vágódott Fabiano kapujába (4-0). Négy perccel később Thomas Müller remek átadása után Lewandowski kilőtte a jobb alsó sarkot (5-0).

A második félidő elején Xabi Alonso szabadrúgásból tekert fölé, majd Hector Herrera beadását Jackson Martinez közvetlen közelről fejelte Manuel Neuer kapujába (5-1).

A 87. percben Marcano páros lábbal csúszott be Thiagónak, a Porto spanyol védője megkapta második sárgalapját, így emberelőnybe kerültek a németek. Xabi Alonso szabadrúgásból tekert a jobb felső sarokba (6-1).

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:

Bayern München-FC Porto 6-1 (5-0)
München, Allianz Aréna, 70 000 néző. Vezette: Martin Atkinson (angol)
Gól: Thiago Alcantara (14.), Boateng (22.), Lewandowski (27., 40.), Thomas Müller (36.), Xabi Alonso (88.), ill. Jackson Martinez (73.)
Kiállítva: Marcano (87.)
FCB: Neuer – Rafinha (Rode, 72.), J. Boateng, Badstuber, Juan Bernat – Xabi Alonso – Lahm, Thiago (Dante, 90.) – T. Müller, M. Götze (Weiser, 86.) – Lewandowski.
FCP: Fabiano Freitas – Reyes (Ricardo Pereira, 33.), Maicon, Marcano, Martins Indi – Casemiro – Herrera, Oliver – Ricardo Quaresma (Ruben Neves, 46.), Brahimi (Evandro, 67.)- Jackson.

Továbbjutott 7-4-es összesítéssel a Bayern München.

Neymar_Dani Alves

A Barcelona párizsi győzelme után a visszavágón mindössze 35 perc alatt ismét elintézte a méregdrága játékosokból álló Paris Saint-Germaint. Ezúttal Luis Suarez helyett Neymar vállalta a főszerepet. Na és persze ne felejtkezzünk el a zseniális csapatkapitányról sem, Andres Iniesta a 14. percben káprázatosan ugratta ki Neymart, aki remek lövőcsel után helyezett Sirigu kapujába (1-0).

Kereken húsz perccel később Dani Alves varázsolta a labdát Neymar fejére, aki ajtó-ablak helyzetbe fejelt a PSG kapujába (2-0). Ezzel el is dőlt minden, a francia csapat erejéből még a szépítő találatra sem futotta Barcelonában.

FC Barcelona – Paris Saint-Germain 2-0 (2-0)
Barcelona, Nou Camp, néző. Vezette: Svein Oddvar Moen (norvég)
Gól: Neymar (14., 34.)
FCB: ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Busquets (Sergi Roberto, 55.) – Rakitic, Iniesta (Xavi, 46.) – Messi, Suarez (Pedro, 75.), Neymar.
PSG: Sirigu – van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell – Cabaye (Lucas Moura, 66.) – Verratti, Matuidi (Rablot, 80.) – Cavani (Lavazzi, 80.), Ibrahimovic, Pastore.

Továbbjutott 5-1-es összesítéssel a Barcelona.