A Bayern München nem jutott el Berlinbe

Fotó: Matthias Hangst/Bongart

A bajorok balszerencsés módon estek ki a Német Kupából, az elődöntőben a Borussia Dortmund Münchenben nyert tizenegyesekkel, így a Dortmundból a szezon végén távozó Jürgen Klopp csapata jutott be a berlini fináléba.

Ebben a szezonban a 25. bajnoki címét megszerző Bayern Münchennek két lehetősége volt arra, hogy döntőt játszon a berlini Olimpiai-stadionban. A Hertha BSC otthonául is szolgáló létesítményben rendezik meg május 30-án a Német Kupa döntőjét, míg egy héttel később a Bajnokok Ligája fináléjának ad otthont a német főváros.

Mint tudjuk a szerencse forgandó, a 2013-as BL-döntő és a tavalyi Német Kupa döntő után a Borussia Dortmund és a Bayern München idén már az elődöntőben összefutott a nemzeti kupában. A bajorok a Bundesligában hazai pályán (2-1) és a Signal-Iduna Parkban (0-1) is nyertek.

A kedd esti összecsapáson magabiztosan kezdett a Bayern München, ráadásul az első félóra végén a vezetést is megszerezték a hazaiak. A 29. percben Benatia szenzációs keresztbe előreívelt labdájára robbant ki Robert Lewandowski, majd az egykori dortmundi játékos remekül emelte át a labdát a kapujából kifutó Langerakon (1-0).

A 68. percben Thiago Alcantara helyére beállt Arjen Robben, két perccel később Klopp lecserélte Kagawát, a japán középpályás helyére az örmény Mkhitaryan érkezett.

A 75. percben a jobb szélen felfutó Pierre-Emerick Aubameyang tette középre a labdát Blaszczykowskinak, a lengyel játékos azonnal játékba hozta a bal szélen érkező Mkhitaryant. Az örmény játékos keresztbe átlőtte a labdát Aubameyangnak, aki éles szögből lőtt kapura. Manuel Neuer belépett a gólvonal mögé és onnan paskolta vissza a labdát, de már hiába… (1-1).

Rafinha_Kuba

A 83. percben a csereként pályára lépett Robben sérült meg, helyére Mario Götze állt be. A hosszabbításban a szintén cserejátékos Kevin Kampl kapott piroslapot, így emberelőnybe került a Bayern München, ám ezzel már nem tudott élni a bajor gárda.

Végül büntetőpárbajra került sor. Az első két Bayern München tizenegyesnél mindkét játékos Philip Lahm és Xabi Alonso is elcsúszott, így mindketten kapu mellé lőttek. A Dortmund részéről Gündogan és a veterán Kehl is értékesítette a tizenegyest. A harmadik körben Mario Götze lövését hárította Langerak, majd Hummels tizenegyesét csípte el Manuel Neuer. A negyedik bajor büntetőhöz a Bayern München kapusa állt oda, ám Neuer a felső lécre lőtte a labdát.

A Bayern München négy kísérletből egyetlen büntetőt sem tudott értékesíteni.

Ebben a párharcban elbukott a Bayern München, ám még van egy esélye eljutni Berlinbe, ehhez a bajoroknak a Bajnokok Ligája elődöntőjében az FC Barcelonát kell felülmúlniuk.

A Német Kupa másik elődöntőjében szerda este a harmadosztályú Arminia Bielefeld és a Wolfsburg csap össze. A két csapat legutóbb 2009-ben játszott egymás ellen, akkor Felix Magath együtese 3-0-ra nyert a Schüzo Arénában. A Wolfsburg hat évvel ezelőtt megnyerte a Bundesligát.