A Békéscsaba a nyolcaddöntő kapujában

A magyar bajnok Békéscsaba nagyszerű, 3-1-es győzelmet aratott az izraeli Makkabi Haifa otthonában a női röplabda CEV Kupa első fordulójának első mérkőzésén, így kedvező helyzetből várhatja a hazai visszavágót.

Három-négy pontokkal vezettek, egészen az első játszma derekáig, amikor befogta vendégét a Haifa és minimális pontelőnyre tett szert. A csabaiak küzdőszelleme változatlanul remek volt, ami meghozta az eredményt és a végén megfordították az eredményt és hozták is a játszmát (0:1).

Nagyon belekezdett a 2. szettben a Haifa, 0:4-nél gyorsan időt is kért Salomoni edző. Sikerült rendezni a sorokat és 13-nál beérte a hazaiakat a BRSE, amely tapadt a vendéglátójára. A rutinos amerikai Logan vitte a hátán a Haifát, de Dobiék szívósan küzdöttek, Molcsányi a legreménytelenebb labdákat is megmentette, de a társak is elképesztő tűzzel és hatékonysággal röplabdáztak, a csapat a hajrában át is vette a vezetést. A végén három szettlabdája is volt a kék-fehéreknek, de az izraeliek mindkettőt hárították, ők viszont hasonló helyzetben nem hibáztak (1:1).

A 3. szettet a Csaba indította jobban, élményszámba mentek Dobiék megnyilvánulásai, mindenki métereket repült a labdáért. Már 5:0-ra is vezetett a BRSE, a szurkolók, de Loganék is bénultan figyelték, amint a hatalmas tempót diktáló magyar csapat elhúz. A hazaiak edzőnője nem győzött időt kérni, próbáltak zárkózni a hazaiak, de csak egy-egy apró pontokra futott az erejükből. Pici megtorpanás után újítottak Bodnárék és tulajdonképpen simán behúzták a játszmát.

A 4. felvonásban, ahogy a másodikban az izraeliek domináltak, 16:10-re is vezettek, de Molcsányiék mozgósították erőtartalékaikat és egy nagy rohammal beérték a Haifát, majd a vezetést is magukhoz ragadták. Nazarováék mindent megpróbáltak, de a végig sokkal jobban játszó csabai lányok nem adtak lehetőséget a folytatásra.

A visszavágót január 11-én rendezik Békéscsabán.

Női CEV Kupa, 1. forduló, 1. mérkőzés (a 16 közé jutásért):

Makkabi XT Haifa (izraeli) – Linamar-Békéscsabai RSE 1-3 (-22, 25, -9, -21)

Hazai pályán veszített a Nyíregyháza

A Nyíregyháza hazai pályán simán, 3-0-ra kikapott a belga Beveren csapatától a női röplabda CEV Kupa első fordulójának első mérkőzésén, így minimálisra csökkentek továbbjutási esélyei.

A szabolcsi együttes január 10-én vívja a visszavágót Belgiumban.

Fatum-Nyíregyháza – Asterix Avo Beveren (belga) 0-3 (-18, -18, -18)

Forrás: BEOL.hu/MTI