A Békéscsaba kiütötte a Puskás Akadémiát

bekescsaba_elore_puskasAnnak ellenére, hogy a másodosztályú labdarúgó-bajnokság első 5 fordulójában mindössze egyetlen pontot szerzett a Békéscsaba, a viharsarki alakulat alaposan helybenhagyta a felcsúti gárdát.

Az előző szezonban még mindkét csapat az NB I-ben játszott, ám érdekesség, hogy a Békéscsaba az elsőosztályban zsinórban háromszor legyőzte a Puskás Akadémiát.

A hétközi NB II-es fordulóban rendezett békéscsabai mérkőzésen mindössze 711 néző volt a Kórház utcában. A hazaiaknál Bényei sérülés miatt nem szerepelhetett. Zoran Szpisljak vezetőedzőnek „beállt” a dereka, így Boér Gábor ült a békéscsabai kispadon.

A 12. percben egy baloldali beadás után Birtalan Botond 13 méterről lőtte a kapuba a labdát. A 29. minutumban Nagy István a jobb oldali oldalvonal mellől végzett el szabadrúgást, és labdája a jobb felső sarokba hullott (2-0)

A 83. percben Nagy I. 22 méteres szabadrúgása után a labda a kapu jobb oldalában kötött ki (3-0). A 88. percben Gránicz átadása után Birtalan közelről lőtt a kapuba, majd két perccel később egy jobboldali beadás után Bagi István labdája talált utat a hálóba (5-0).

Boér Gábor (Békéscsaba): — Úgy érzem, hogy a csapat betartotta az utasításokat, és megérdemelten nyert. Sikerünk értékét növeli, hogy egy jó csapatot győztünk le. A siker erőt adhat, felszabadítja a gátlásokat. Folytatjuk tovább a megkezdett munkát.

Szíjjártó István (PAFC): — Nehezen éltem meg a vereséget. Az első félidőben kétgólos hátrányba kerültünk, ezután próbáltunk szépíteni, de kettős emberhátrányba kerültünk, ami megpecsételte a sorsunkat.

A listavezető Vácon szenvedett 4-2-es vereséget, így az üldöző Csákvár és a Sopronban 1-1-es döntetlen játszott Kisvárda egy pontra megközelítette a Balmazújvárost.

A Nyíregyháza Spartacus hazai pályán kapott ki 0-4-re a Kozármislenytől.

A tavaly még harmadosztályú SZEOL SC a görög Konsztantinosz Ikonomu fejesgóljával nyert a Szolnoki MÁV ellen. A szegedi csapat mindhárom haza mérkőzését megnyerte.

Merkantil Bank NB II, 6. forduló:

Békéscsaba 1912 Előre – Puskás Akadémia FC 5-0 (2-0)
Gól: Birtalan Botond (12., 88.), Nagy István (29., 84.), Bagi István (90.)
Kiállítva: Zsidai László (61.), Gőcze Gergő (81.) – mindkettő Puskás.

Vác FC – Balmazújváros 4-2 (3-1)
Gól: Dr. Majoros Áprád (6.), Zsolnai Richárd (42), Kákonyi Dániel (44.), Tóth GErgely (85.), ill. Fekete Ádám (29., 89.)

BFC Siófok – Dorogi FC 0-2 (0-1)
Gól: Perovics Dávid (42.), Tóth Martin (59.)

FC Csákvár – Budaörs 2-1 (1-1)
Gól: Paudits Patrik (22.), Molnár Tibor (74.), ill. Csilla Dárius (37.)

Cigánd SE – Soroksár SC 0-1 (0-1)
Gól: Lovrencsics Balázs (42.)
Kiállítva: Szilágyi Lóránd-József (14.), Baksa Zoltán (92.) – mindkettő Cigánd.

Nyíregyháza Spartacus FC – Kozármisleny 0-4 (0-1)
Gól: Sinan Sinanovic (17.), Racskó Roland (48.), Marko Dinjar (68.), Beke Péter (86.)

Mosonmagyaróvári TE 1904 – Szeged 2011 1-1 (0-0)
Gól: Mahir Jasarevic (54.), ill. Germán Tamás (70.)

SZEOL SC – Szolnoki MÁV FC 2-1 (1-1)
Gól: Kéri Tamás (1.), Konsztantinosz Ikonomu (50.), ill. Berdó Péter (21.)

ZTE FC-Ceglédi VSE 1-0 (1-0) – félbeszakítva
Gól: Végh Gábor (11.)

Az élcsoport: 1. Balmazújváros 12 pont, 2. Kisvárda 11, 3. Csákvár 11

Forrás: BEOL.hu, MLSZ