A belga cserejátékosok fordítottak

Fellaini_Mertens_600_300A belga labdarúgó-válogatott a vártnál nehezebben, hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte Algéria együttesét a brazíliai világbajnokság H csoportjának keddi nyitómérkőzésén.

Bátran kezdte a meccset az algériai együttes, néhány perc után azonban átadta a területet a belgáknak. Hazardék ezt követően sokat birtokolták a labdát, de többnyire tanácstalanul adogattak riválisuk stabil védőfala előtt. A lassan és körülményesen építkező európai együttes 20 perc után lőtt először kapura, majd nem sokkal később egy szép kontratámadás végén jogos büntetőhöz, s Feguli révén 1-0-ás előnyhöz jutott Algéria.

A 24. percben bal oldali algériai támadás végén a beadásra Feguli érkezett üresen, ám mielőtt elérhette volna a labdát, Vertonghen a 16-oson belül lerántotta. A megítélt büntetőt Sofiane Feghouli magabiztosan gurította a kapu bal oldalába (0-1).

A gól után megpróbált ritmust váltani a belga csapat, de helyzetig is csak egyszer jutott el a szünetig.

A második félidőre Mertensszel frissítette fel együttesét Marc Wilmots belga kapitány, s játékosai nagyobb iramra kapcsoltak, ám továbbra sem tudtak a védelem mögé kerülni. A második játékrész közepén aztán Fellaini is beállt, s a Manchester United légiósa néhány perccel később meg is szerezte az egyenlítő találatot.

A 70. percben De Bruyne szedte össze a labdát a bal oldalon, majd jobbal gyönyörűen ívelt középre, ahol Marouane Fellaini – védőjétől szorongatva – szépen fejelt a bal felső sarokba (1-1).

A folytatásban egyre fáradtabbnak tűnt az algériai csapat, az addig is nagy fölényben futballozó rivális pedig ezt még a hajrá elején kihasználta.

A 80. percben középpályás labdaszerzést követően három belga támadó vezette két védőre a labdát, Hazard a bal oldalról szépen tálalt a jobb szélről érkező Dries Mertens elé, aki a 16-oson belülről nagy erővel a léc alá bombázott (2-1).