A Brassó és a Csíkszereda is kikapott Magyarországon

DVTK_CsíkszeredaA Dunaújváros és a címvédő DVTK csapata egyaránt hatgólos különbséggel nyert hazai pályán a jégkorong MOL Liga keddi játéknapján.

Dunaújvárosban az Acélbikák az első harmadban 0-2-ről fordítottak az SC Csíkszereda ellen, Keegan Dansereau duplája után Azari Zsolt juttatta vezetéshez a hazaiakat. Dansereu a második harmadban is duplázott, kanadai jobbszélső az 55. percben egy büntető értékesítésével állította be a 10-4-es végeredményt.

Doug Bradley, DVTK Jegesmedvék: „Nagyon örülök a három pontnak, mert a liga egyik legjobb csapatát győztük le. Nem volt könnyű mérkőzés, kihagytunk két kettős előnyt is, van mit javítani még a játékunkon. A végére felőröltük az ellenfelet, de minden elismerésem és tiszteletem a Brassóé, hiszen ez volt a negyedik meccsük öt nap alatt, mégis nagyszerűen küzdöttek.

Martin Lacroix, ASC Corona Brasov: „Sajnos nem bírtuk el, hogy szinte egymás után négy meccset kellett játszanunk. A fordulópont a kettős emberelőnyben kapott gól volt, utána lefőttünk, és a csapat tudat alatt feladta a mérkőzést. A Miskolc megérdemelte a győzelmet, mert mindent megtettek érte.”

A Miskolci Jégcsarnokban csak a 34. percben született meg az első találat, a hazaiak emberelőnyben támadtak, végül Hajós Roland adott gólpasszt Tóth Adriánnak. A harmad zárásaként Galanisz Nikandrosz kettős emberhátrányban vette be Tőke Zoltán-László kapuját (2-0). A záró húsz percben zsinróban három DVTK Jegesmedvék gól született, ami megpecsételte a Corona Brasov sorsát.

Lee Gilbert, Dunaújvárosi Acélbikák: „Örülök a három pontnak, de a védekezésünkön van még mit csiszolni bőven. Természetesen a tíz lőtt gólt nem kell magyarázni, de kaptunk néhány elkerülhető találatot a mai estén. Ettől függetlenül nagy szó, hogy míg az Újpest ellen alig sikerült egyet begyötörni, úgy ma kinyílt a gólzsák. Persze azt se felejtsük el, hogy egy nehéz sorozatban lévő csapat látogatott hozzánk. Az biztos, hogy a mai és az Újpest elleni meccs felvételeiből sokat kell tanulnunk.”

Pénteken a Fehérvári Titánok látják vendégül a DVTK Jegesmedvéket, míg hétfőn a Ferencvárosi TC látogat Duanújvárosba. Mindkét mérkőzést élőben közvetíti az M4 Sport.

MOL Liga:

Dunaújvárosi Acélbikák – SC Csíkszereda (román) 10-4 (3-2, 5-1, 2-1)
Gól: Keegan Dansereau (7., 16., 23., 28., 55., büntetőből),  Azari Zsolt (19.), Horváth Dávid (31.), Justin Cseter (32., emberelőnyben), Hruby Gellért (38., 42., mindkettő emberelőnyben), ill. Lanceleve Colby (4.), Antal Norbert (7.), Matthew Spafford (33.), Farkas Tamás (50.)

DVTK Jegesmedvék – ASC Corona Brasov (román) 7-1 (0-0, 2-0, 5-1)
Gól: Tóth Adrián (34.), Galanisz Nikandrosz (40., kettős emberhátrányban, 48.), Pavuk Attila (44.), Magosi Bálint (50.), Sági Martin (55.), Miskolczi Márk (58., emberelőnyben),  ill. Zsók Levente (53.)

1. DVTK Jegesmedvék            11  9   –   –   2  44-17  27 pont
2. MAC Budapest                10  7   1   2   –  41-14  25
3. FTC                         11  7   –   2   2  40-29  23
4. Corona Brasov               14  5   4   –   5  50-40  23
5. UTE                         11  7   –   –   4  39-29  21
6. Dunaújvárosi Acélbikák      10  5   1   –   4  36-25  17
7. Fehérvári Titánok           11  2   2   3   4  26-40  13
8. Debrecen                    10  3   1   1   5  37-36  12