A Brassó nyerte az erdélyi rangadót

MOL Liga logo.inddA szezon első erdélyi rangadóját magabiztosan nyerte a Brassó. A Csíkszereda már húsz perc után kapuscserére kényszerült.

Az évekig Székesfehérváron is játszott Mihály Árpád az 5. percben vezetést szerzett a hazaiaknak, az előnyt a nyáron átigazolt Tranca Dániel duplázta meg két perccel később. Antal Zsombor ugyan szépített a harmad felénél, de Tranca demoralizáló gólt lőtt a szünet előtt néhány másodperccel. Ezzel Ruczuj Gellért számára véget is ért a meccs, 3-1 után Onodi Ottó állt a Sport Club kapujába.

Hiába küzdött a szebb eredményért a HSC, mindhárom harmad elejét elrontotta egy-egy kapott góllal. A másodikban Mihály, a harmadikban Zsók Levente volt eredményes. Az utóbbi a 44. percben esett, ez le is zárta a már addig sem teljesen nyílt meccset, 5-1 után már csak szépítésre futotta a vendégektől, Bíró Tamás vette be Tőke Zoltán kapuját. (5-2)

A MAC ellen vereséggel rajtoló Brassó a második MOL Liga-meccsét megnyerte, a HSC-nek nagyon nehéz dolga lesz mind a ligában, mind a román bajnokságban. Összességében elmondható, mindkét erdélyi csapat alapos erősítésre szorul, ha bírni akarja a dupla terhelést.