A bronzéremért játszhat a magyar válogatott

Horkai György. Fotó: VLV.hu

A bronzéremért játszhat szombaton a magyar junior férfi vízilabda-válogatott a kazahsztáni korosztályos világbajnokságon, miután a pénteki elődöntőben alulmaradt az olaszokkal szemben.

A hazai sportági szövetség honlapjának beszámolója szerint az almati vb-n Horkai György szövetségi kapitány legénysége 12-10-re kapott ki Olaszország csapatától, amely a meccs elejét leszámítva végig vezetett, hol egy, hol két góllal. A rivális a harmadik negyedben már háromtalálatnyi előnyt hozott össze (7-10, 8-11), majd magyar szempontból 8-12 lett az állás négy perccel a vége előtt. Ekkor még kétszer eredményes tudott lenni ugyan a magyar együttes, de 10-12 után közelebb jutni már nem tudott.

Horkai György: ” Sajnálom a fiúkat, akartak, harcoltak, de ma sajnos jobb volt az olasz csapat. Tavaly mi nyertünk, most ők és el kell ismerni, ma jobban játszottak, mint mi – ha nem is sokkal. Elkövettünk hibákat, főleg az volt baj, hogy az elején elengedtük őket, néhány olyan konkrét figyelmetlenség is volt, amiről előtte kifejezetten beszéltünk, hogy el kell kerülni. Akartak, hajtottak, úsztak, sokat mozogtak – ez is egy kérdés, hogy ezt mennyire akceptálják a játékvezetők.”

Az olaszok ellenfele a döntőben a szerb válogatott lesz, amely 16-8-ra verte a görögöket, így a bronzéremért Magyarország és Görögország gárdája csatázhat.

Magyarország-Olaszország 10-12 (2-4, 3-2, 2-3, 3-3)
Gól: Kovács G. 3, Manhercz K. 2, Nagy Á., 2, Vogel Simon 2, Sedlmayer 1, ill. Dolce 4, di Somma 2, Foglio 2, Ravina 2, Esposito 1, Velotto 1.