A Budapest Honvéd nyerte meg a Puskás Suzuki Kupát

Budapest HonvedA Budapest Honvéd nyerte meg a Felcsúton rendezett Puskás Suzuki Kupa utánpótlás labdarúgótornát, miután a hétfői döntőben 11-esekkel legyőzte a Real Madrid csapatát.

A torna legjobb játékosának a Real Madrid csapatkapitányát, Oscar Rodríguez Arnaizt, legjobb kapusának a döntő hősét, a Budapest Honvéd hálóőrét, Vajda Dánielt választották. A gólkirály a döntőben duplázó, a tornán négy találatig jutó madridi Daniel Gómez Alcón lett.

Az mérkőzés elején bár a Madrid játékosai járatták többet a labdát, a kezdetleges támadásépítések komoly zavart nem okoztak a Honvédnak. A nyolcadik percben mindenféle előjel nélkül legelső támadása végén a Honvéd szerzett vezetést. Martin Valerón hibáját szemfülesen használta ki Vajda Roland, aki átvétel után ballal kilőtte a hosszú alsót. A következő fél óra a spanyolok folyamatos támadásáról és a Honvéd fegyelmezett védekezéséről szólt. Arnaiz szabadrúgását Vajd ütötte ki, Alcántara lövését Falusi blokkolta, Hakimi beadásába Flores csak belepöckölni tudott, Arnaiz húszról a bal kapufa mellé tekert, a pálya felborult, a labda alig érintette magyar játékos cipőjét. A 36. percig sikerült a piros-feketéknek megőriznie az előnyt, ekkor Miarnau játszott Daniel Gómez Alcónhoz, aki megszerezte a mérkőzésen az első, a tornán harmadik gólját. A félidő lefújása előtt kitűnő lélektani pillanatban azonban a magyar fiatalok ismét vezetést szereztek, Soós szabadrúgásába Tömösvári bólintott bele, így a szünetre előnnyel vonulhatott az öltözőbe a Honvéd.

Váczi Dániel és Daniel Gómez Alcón. MTI Fotó: Illyés Tibor

A második játékrészben óriási nyomás alatt tartotta a spanyol csapat a kispestieket. A mérkőzésre kilátogatók elképesztő jeleneteket láthattak, köszönhetően többek közt  a Honvéd kapusának, Vajda Dánielnek, aki lehetetlen védéseket mutatott be. Egészen a 74. percig bírta a nyomást Farkas Tibor együttese, mikor Arnaiz balról középre ívelt labdáját közvetlen közelről Alcón fejelte a kapuba. A hátralévő percekben mindent elkövetett a Real, hogy megszerezze a győzelmet, de maradt a rendes játékidő után a 2-2, így öt-öt büntetőrúgás következett.

Az első körében sem Hegedűs, sem Cruz nem hibázott. A másodikban Gergényi gólja után a tornán remekül játszó Arnaiz lövése a felsőlécről kifelé pattant. Király következett, akinek büntetőjét Jean Marino fogta, majd Hakimié, aki szétlőtte a bal kapufát. A negyedik körben Bodrogi nem hibázott, Valerón lába viszont megremegett, így 3-1-re a Honvéd nyerte a párbajt és immáron negyedszer a Puskás-Suzuki Kupát.