A Chelsea félidőben hat ponttal vezet a Liverpool előtt

Olivier Giroud egy szenzációs "okszival" juttatta vezetéshez az Arsenalt. Fotó: sportinglife.com

Olivier Giroud egy szenzációs „okszival” juttatta vezetéshez az Arsenalt. Fotó: sportinglife.com

Az év utolsó elsőosztályú labdarúgó-mérkőzésén a Liverpool egyetlen góllal győzte le a Manchester City-t, míg az újév első találkozóján a Tottenham Hotspur 4-1-re nyert Watfordban.

Angliában nem áll le az élet a labdarúgó pályákon karácsonykor és Szilveszterkor sem. A Premier League az év végére eljutott a bajnokság félidejéhez, december 31-én a listavezető Chelsea megnyerte zsinórban 13. bajnoki mérkőzését is, így a londoni klub beállította az eddigi rekordot.

Antonio Conte csapata ellen a Stoke City óriási meglepetésre kétszer is egyenlíteni tudott, majd Willian második találata után Diego Costa állította be a 4-2-es végeredményt. A spanyol csatár 14 találattal vezeti a góllövő-listát, az ősszel Diego Costa kiosztott 5 gólpasszt is. Az assziszt-listát Kevin de Bruyne (ManUtd) vezeti 9 gólpasszal.

Korábban az Arsenal a 2001/02-es bajnokságot zsinórban 13 győzelemel fejezte be, majd az Ágyúsok a következő szezon első fordulójában is nyertek, így ők 14-szer nyertek egymás után. Ezt a rekordot a Chelsea január 4-én a White Hart Lane-en a Tottenham Hotspur ellen állíthatja be.

Szilveszter napján az Old Traffordon a Middlesbrough Grant Leadbitter találatával került előnybe a Manchester Uniteddel szemben, ám a hajrában Anthony Martial és Paul Pogba is bevette Victor Valdés kapuját.

Az Anfield Roadon az év utolsó mérkőzésén a Liverpol nyert az indiszponáltan játszó Manchester City ellen, azaz Jürgen Klopp nyert egy fontos csatát Pep Guardiola ellen. A mérkőzés egyetlen találata a 8. percben született: Adam Lallana ba oldali beadása után a kapu elé berobbanó Georginio Wijnaldum fejelt a jobb alsó sarokba (1-0).

Ezzel eldőlt, hogy a 49 pontos őszi bajnok Chelsea mögött a 43 pontig jutott Liverpool zárta az évet a második helyen.

Az újév első napján a watfordi Vicarage Roadon Harry Kane és Bamidele Alli is duplázott, a Tottenham Hotspur pontszámban beérte és jobb gólaránnyal megelőzte a Manchester City-t.

A 19. forduló utolsó mérkőzésén az Arsenal 2-0-ra nyert a Crystal Palace ellen. A 17. percben Alex Sanchez beadása után Olivier Giroud mögé érkezett a labda, ám a francia csatár egy káprázatos „oxforddal”, maga mögül a felső léc alá sarkazta a labdát (1-0). Az 56. percben egy az égbe fellőtt labdát Alex Iwobi fejelte a Crystal Palace kapujába (2-0).

Az Arsenal győzelmével megelőzte a Manchester City-t és a Tottenham Hotspurt, így Arsene Wnger csapata a dobogó harmadik fokán zárt a bajnokság felénél.

A Premier League-nem nem tartanak szünetet, hétfőn máris folytatódik a bajnokság. Magyar idő szerint 13:30-kor a Middlesbrough fogadja a bajnoki címvédő Leicester City-t. Hétfő este a Manchester Unitedet látogat a West Ham United otthonába, szerda este 21 órakor a Tottenham Hotspur – Chelsea rangadóval zárul a 20. forduló.

Premier League, 19. forduló:

Chelsea – Stoke City 4-2 (1-0)
Gól: G. Cahill (34.), Willian (57., 65.), Diego Costa (85.), ill. B. Martins Indi (46.), Peter Crouch (64.)

Manchester United – Middlesbrough 2-1 (0-0)
Gól: A. Martial (85.), Pogba (87.), ill. G. Leadbitter (67.)

Liverpool – Manchester City 0-1 (0-1)
Gól: Georgina Wijnaldum (8.)

Watford – Tottenham Hotpsur 1-4 (0-3)
Gól: Y. Kaboul (90+1.), ill. Harry Kane (27., 33.), Bamidele Alli (41., 46.)

Arsenal – Crystal Palace 2-0 (1-0)
Gól: Olivier Giroud (17.), Alex Iwobi (56.)