A Chelsea ismét három góllal győzte le a Schalkét

Etoo_Hildebrand

Timo Hildebrand (Schalke, jobbra) végzetes hibája, Samuel Eto’o (Chelsea, balra) könyörtelenül kihasználta a helyzetet – Fotó: Sportinglife.com

A Bajnokok Ligájában szerdán két spanyol csapat az Atletico Madrid és az FC Barcelona biztosította helyét a legjobb 16 között.

Az E csoportban a Chelsea Londonban is három góllal intézte el a Schalkét. A 31. percben Timo Hildebrand egy hihetetlen “öngólt” mutatott be, a német kapus 15 méterre a kaputól akkurátusan készült kirúgni a labdát, amikor Samuel Eto’o gondolt egyet és megmtámadta a Schalke kapusát. Hildebrand ijedtében Eto’o-ra bombázta a labdát, ahonnan a kapuba pattant a játékszer (1-0).

Az 51. percben Willian ugratta ki Eto’o-t, ki Hildebrand mellet kilőtte a jobb alsó sa rkot (2-0). Végül a csereként beállt Demba Ba állította be a 3-0-ás végeredményt. A 83. percben Frank Lampard emelte be a labdát a német védők mögé, a szenengáli csatár pedig bal lábbal helyezett a jobb alsó sarokba (3-0).

A csoport másik mérkőzésén a Steaua Bukarest az olasz Federico Piovaccari találatával sokáig vezetett Bázelben, végül a 91. percben egyenlítettek ki a svájciak. Valentin Stockert beadását a csereként beállt Giovanni Sio hat méterről, jobb lábbal helyezte a jobb alsó sarokba (1-1).

A G csoportban az Atletico Madrid könnyedén húzta be negyedik győzelmét, a Bécsben is győztes spanyolok hazai pályán négy gólt lőttek az Austria Wien ellen. A 11. percben egy hazai szögletet követően az öt és feles előterében maradt szabadon a labda, Miranda lecsapott rá és a jobb alsó sarokba helyezett (1-0 ). A 25. percben Diego Costa beadását Raul Garcia fejelte a bal felső sarokba (2-0). A 45. percben egy jobb oldali beadás után Adrián 12 méterről egyből kapura lőtt, ám a jobb alsó sarokra tartó labdát Lindner kiütötte, ám az osztrák kapus pechjére a labda Filipe Luis elé került, aki azonnal a hálóba helyezett (3-0).

Diego Costa a 75. percben kihagyott egy büntetőt, ám hét perccel később már nem hinázott. A 82. percben Raul Garcia zseniális sarkazása után Diego Costa a kapu közepébe lőtt (4-0).

A Zenit hazai környezetben 1-1-es döntetlent játszott az FC Porto együttesével a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában. A vendégek a 23. percben Lucho González fejesével szereztek vezetést, öt perccel később azonban a korábbi Porto-futballista, Hulk egyenlített. A brazil válogatott támadó – akik 99 bajnokin 54 gólt szerzett, három bajnoki címet és Európa Ligát is nyert a portugál klub színeiben – az 52. percben a győzelmet is megszerezhette volna a szentpétervári csapatnak, de büntetőt hibázott.

A H csoport élén álló Barcelona a második AC Milant fogadta a Bajnokok Ligája 4. fordulójában. Két héttel ezelőtt Milánóban 1-1-re végeztek a felek, de egyértelműen a katalánok számítottak a találkozó esélyeseinek. Az olasz csapat az első percektől visszahúzódott a saját térfelére, a Barca pedig jó néhány helyzetet kidolgozott. A vezetést azonban csak a 30. percben szerezte meg: Ignazi Abate ért hozzá Neymarhoz, aki színészeket megszégyenítő módon esett el, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Lionel Messi állt a labda mögé és nem is hibázott, ezzel négy tétmérkőzés után szerzett ismét gólt (1-0). Tíz perc múlva dupláztak a katalánok: Xavi tekerte középre bal oldalról a szabadrúgást, Sergio Busquets pedig senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba (2-0). Rögtön a szünet előtt meglepetésre szépítettek a rossonerik: egy kontra végén Kaká húzott el a bal oldalon, beadása pedig a menteni igyekvő Gerard Piquéről a rövid oldalnál a kapuba pattant (2-1).

A második félidőre Mario Balotellit is beállította a Milan-szurkolók által pokolra kívánt Massimiliano Allegri. A támadó hozott is némi színt a vendég játékába, de továbbra is harmatgyenge maradt a produkció. Andrés Iniesta viszont veszélyes volt a másik oldalon, remek lövését Christian Abbiati védte bravúrral, majd Alexis Sánchez löketénél is a helyén volt. A 83. percben tett pontot a meccs végére a Barca: Messi a 16-oson kívüről dobta ki a labdát Cesc Fábregasnak, majd a 11-es pontnál visszakapta tőle és a hálóba lőtte (3-1). Ez maradt a vége, és miután az Ajax legyőzte a Celticet a gránátvörös-kékek bejutottak két fordulóval a csoportkör vége előtt a nyolcaddöntőbe.