A címvédés küszöbén a Sopron

Fegyverneky Zsófia. Fotó: K.Zs./wb-sopron.com

A Sopron hazai pályán négy ponttal legyőzte a Szekszárdot pénteken a női kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, így már csak egy sikerre van attól, hogy megszerezze sorozatban harmadik bajnoki címét.

A két csapat egymás elleni alapszakasz-mérkőzésein sima hazai győzelmek születtek, aztán a döntő első, keddi mérkőzésén a Sopron 61-45-ös győzelmével elvette a Szekszárd pályaelőnyét. A tolnai meccsen két technikai hibával kiállították az amerikai Shenise Johnsont, és a soproni klub felülvizsgálati kérelemmel fordult a szövetséghez annak érekében, hogy egyik legjobbja pályára léphessen pénteken, de nem járt sikerrel.

A pénteki mérkőzésen remekül kezdett az elmúlt két évben győztes, tízszeres bajnok Sopron (7-0), de a vendégek gyorsan felzárkóztak, és az első negyed folytatását szoros állás jellemezte (18-19). A második negyedet jobban kezdték a tolnaiak, kétszer is elléptek négy ponttal, de a nagyszünetben ismét döntetlen volt az állás (36-36). Az alapszakaszgyőztes Szekszárd ezúttal sokkal pontosabban dobta a hárompontosokat, mint az első találkozón.

A hónap elején Magyar Kupa-győztes Sopron magához ragadta a kezdeményezést a harmadik negyed elején, közelről hatékonyabban célzott, és egyre inkább elhúzott ellenfelétől (58-49).

Rendkívül lelkesen játszottak a szekszárdiak a negyedik negyedben, sikerült egyenlíteniük, ám a hajrában a 19. bajnoki döntőjét vívó Sopron tapasztaltabb játékosai magabiztosabbnak bizonyultak.

Sterbenz László, a Sopron vezetőedzője: „Forró hangulatú, vérbeli döntő meccs volt! Ma mi bénáztunk a hárompontoson kívülről, amit az első mérkőzésen a Szekszárd tett meg. Amikor mínusz kilencről visszajöttek, bebizonyították, hogy egy pillanatra sem lankadhat a figyelmünk ebben a párharcban!”

Zeljko Dokic, a Szekszárd vezetőedzője: „Gratulálunk a Sopronnak a győzelemhez, fantasztikus hangulat volt, kifogástalan rendezés! Mi az alapszakaszt megnyertük, ez már csak plusz, amit most játszunk, ezért saját csapatomnak már a meccs előtt gratuláltam, az öltözőben. A Sopronnak nagyon jó játékosai vannak, más dimenzióban vannak. Mi is szeretnénk oda eljutni, hogy ilyen játékosaink legyenek, ezért dolgozunk tovább. Az, hogy 66 ponton tudtuk tartani ellenfelünket, az az egész évi munkánk, és a csapat nagy szívének az eredménye.”

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc harmadik mérkőzését hétfőn játsszák Szekszárdon.