A címvédőhöz látogat a Győr, a HC Leipzig érkezik Dabasra

gorbicz_anitaA címvédő CSM Bucuresti vendége lesz pénteken az eddig százszázalékos Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, míg a veretlen Ferencváros a pont nélküli német HC Leipziggel csap össze szombaton Dabason.

Az ETO az első két fordulóban remekelt, előbb könnyedén verte a vendég dán Midtjyllandot, majd Oroszországban a Rosztov Don ellen nagyszerű hajrával gyűjtötte be a két pontot. A bukarestiek a nyitókörben legyőzték a rosztoviakat, de aztán kikaptak Dániában. Amennyiben a győriek ott folytatják, ahol egy hete abbahagyták, akkor már most óriási lépést tehetnek a csoportelsőség felé. Van is törleszteni valójuk, mivel az előző sorozat döntőjében éppen őket verte a román csapat, hosszabbítás után hétméteresekkel.

Egyetlen edzésünk volt felkészülni a Bukarest elleni meccsre. Számunkra egy nagy teszt lesz a Bukarest elleni mérkőzés, hiszen a Bajnokok Ligája címvédője ellen kell pénteken idegenben pályára lépnünk, ráadásul tavaly óta erősödtek, jól igazoltak. Nehéz meccsre számítok, főleg mivel kisebb sérülések miatt nem vagyunk teljesek. Jana Knedlikova nem egészséges, izomproblémái vannak, ezért nem tarthat velünk.” –mondta Ambros Martín vezetőedző.

„Nehéz meccsre számítunk, tudjuk, hogy a Bukarest bizonyítani akar majd, hogy a múlt heti vereségüket feledtessék. Nem könnyű a mi helyzetünk sem, hiszen talán most a legsűrűbb a programunk, így nem sok idő volt készülni külön a Bukarest ellen. Ismerjük őket jól, nagy összecsapás lesz, de természetesen győzni utazunk Romániába” – nyilatkozta Görbicz Anita csapatkapitány.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria rosszabb gólkülönbsége miatt áll a második helyen a macedón Vardar Szkopje mögött, amellyel egyébként döntetlent játszott idegenben. Elek Gábor vezetőedző együttese aztán az orosz Asztrahanocskára mért nagy verést Dabason. A lipcseiek még nem szereztek pontot, meglepetés lenne, ha erre a mostani fordulóban kerülne sor.

A férfiaknál a hétvégén nincs BL, a két magyar érdekelt, a Telekom Veszprém és a MOL-Pick Szeged az NB I-ben vív majd rangadót szombaton 13.30-kor a Tisza-parti városban.

A női kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójának programja

B csoport

Szombaton játsszák:
Asztrahanocska (orosz)-Vardar Szkopje (macedón), Asztrahán 15.00
FTC-Rail Cargo Hungaria – HC Leipzig (német), Dabas 17.00

Az állás: 1. Szkopje 3 pont (68-51), 2. FTC 3 (59-50), 3. Asztrahanocska 2, 4. Leipzig 0

C csoport

Pénteken játsszák:
CSM Bucuresti (román)-Győri Audi ETO KC 17.00

Rosztov Don (orosz)-Midtjylland (dán) 18.00

Az állás: 1. Győr 4 pont, 2. Bucuresti 2 (45-45), 3. Midtjylland 2 (43-52), 4. Rosztov 0

[Customads id=646335]
A hazai bajnokságban szerdán a Ferencváros nyert az Alba Fehérvár otthonában a női kézilabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén. A kissebb sérüléssel bajlódó Szekeres Klára nélkül felálló Ferencváros négy góllal tudta legyőzni a Fehérvárt, ezzel begyűjtve a nagyon fontos két pontot idegenben és tovább üldözi az Érd együttesét.

A mezőny két legeredményesebbje Claudine Mendy, illetve Schatzl Nadine voltak 7-7 góllal.

A Győri Audi ETO KC még kedden fogadta hazai pályán a Budaörsöt. A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően alakult már az első félidőben, nagy arányú előnyt szerezve, 24-9-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőben sem volt ez másként, dupla annyi gólt szerezve nyert az Audi ETO.

Női kézilabda NB I:

Alba Fehérvár KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 27-31 (12-20)
Fehérvár: Herr, Sipeki (kapusok), Bandelier 1, Boldizsár, Djordjevszka 3, Hajduch, Hudra, Ishitate 1, Kazai 3, Lavko 5 (4), Májer, Mendy 7, Pelczéder 3, Piedade 2, Rideg, Rózsás, Tilinger 2.
FTC: Szikora, Bíró (kapusok), Faluvégi 2, Hornyák D. 1, Jovanovic 1, Kovacsics 6, Lukács 3, Monori, Mészáros, Mód, Pena 3 (2), Schatzl 7, Snelder 4, Szarka 1, Szucsánszki 3.

Győri Audi ETO – Budaörs 40-20 (24-9)
Győr: Grimsbö, Kiss (kapusok), Broch 4, Görbicz 5 (4), Groot 2, Hársfalvi 1, Hudák 1, Knedliková 7, Löke 2, Mörk 5, Orbán 2, Pál 2, Puhalák 3, Tóth G. 6 (1), Varga E.
Budaörs: Andrási, Györkös, Schneck (kapusok), Ertl, Hatala 1 (1), Hornyák Á. 6, Horváth B. 1, Ivanics 2, Juhos 8 (6), Kamuti, Karalyos, Kiskartali, Maláti, Mézes, Szabadfi, Zsigmond 2.