A címvédőt legyőzve csoportmásodik az Eger

Eger, 2017. április 26. Angyal Dániel, az Eger (b) és Felipe Perrone, a horvát Jug Dubrovnik játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B csoportjának 10., utolsó fordulójában játszott ZF-Eger - Jug Dubrovnik mérkőzésen az egri Bitskey Aladár Uszodában 2017. április 26-án. MTI Fotó: Komka Péter

Angyal Dániel, az Eger (b) és Felipe Perrone, a horvát Jug Dubrovnik játékosa az egri Bitskey Aladár Uszodában. MTI Fotó: Komka Péter

Az Eger hazai környezetben 6-5-re legyőzte a címvédő Jug Dubrovnikot a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek szerdai zárófordulójában, míg az OSC-Újbuda kikapott Szolnokon.

A két csapat továbbjutása már korábban biztos volt, így a Bitskey Uszodában „csak” a második hely volt a tét.

A magyar együttes végül kiváló védekezésének, illetve a három gólt szerző Erdélyi Balázsnak köszönhetően diadalmaskodott, s megszerezte a második helyet, ami azt jelenti, hogy a Duna Arénában sorra kerülő hatos döntőben az olasz Bresciával játszik majd az elődöntőbe jutásért.

Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője: „Annyi volt csak a gondom, hogy az első két negyedben Bane volt a jobb a Jugnál, a következő kettőben pedig mi voltunk jobbak, mint a Jug. Megtámogattuk kapusunkat a fordulás után, nem kellett annyi bravúrt hoznia, mint addigm, azokat a lövéseket kapta, amelyeket kikényszerítettünk. Igazi csapatmunka volt!”

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. (utolsó) forduló

B csoport:

ZF-Eger —Jug Dubrovnik (horvát) 6-5 (1-1, 2-1, 1-1, 2-2)
Gól: Erdélyi 3, Angyal, Cuk, Hárai 1-1, ill. Benic 2, Perrone, Fatovic, Garcia

Partizan Beograd (szerb) — CNA Barceloneta (spanyol) 4-8 (0-1, 1-2, 2-3, 1-2)
Hannover (német) — Pro Recco (olasz) 7-10 (0-1, 0-1, 2-4, 5-4)

A csoport végeredménye: 1. Pro Recco 30 pont, 2. ZF-Eger 18, 3. Jug Dubrovnik 17, 4. CNA Barceloneta 14, 5. Partizan Beograd 4, 6. Hannover 3

Szolnok_OSC

Az OSC-Újbuda kikapott Szolnokon

A két csapat másfél héten belül negyedszer találkozott egymással, az ob I elődöntőjének első felvonásán 13-10-re nyertek a szolnokiak, majd az OSC egy 7-6-os sikerrel egyenlített, végül a címvédő Tisza-partiak 10-9-es győzelmükkel zárták le a párharcot.

A mostani összecsapásnak csak az újbudaiak számára volt tétje, ugyanis csak győzelemmel juthattak volna be a sorozat hatos döntőjébe, míg a Szolnok már biztos csoportelső volt – ami elődöntőt jelent a Final Sixben.

Az OSC ennek megfelelően kezdte a találkozót, hiszen a hazai vezető találatot követően gyorsan fordítani tudott, s a második negyedben még a háromgólos vezetéshez is volt labdája – valamint egy emberelőnye -, de végül minimális előnnyel érkeztek el a csapatok a nagyszünethez.

Hasonlóképpen alakult a harmadik felvonás is, egyértelmű volt, hogy a Szolnok nem fogja megajándékozni hazai riválisát a továbbjutással. A záró játékrészben a Szolnok beindította a hengert, s öt gólt szerezve esélyt sem adott az OSC-nek, amely így csoportja negyedik helyén zárta a sorozatot.

Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője: „Furcsa mérkőzés volt… Annyi minden előzte meg, akkor körítése volt ennek, annyi mindenre kellett figyelni. Az utolsó negyedben taktikát is váltottunk, és ugyan soha nem szeretem azt mondani, hogy emiatt nyertünk, de megmozdított valamit, a végén ez jól jött ki, öt gólt is lőttünk.”

Tóth László, az OSC vezetőedzője: „Talán a négy Szolnok elleni mérkőzés közül most játszottunk a legrosszabbul. Az elején jól kezdtünk, de utána elkezdtük siettetni a játékot, ebbe sok technikai hiba csúszott, a Szolnok gólokat talált, s kialakult a végeredmény. El kell felejteni ezt a meccset, van két napunk, hogy rendezzük a sorokat, és a bajnoki bronzmérkőzést megnyerjük.”

A csoport:

Szolnoki Dózsa-Közgép — A-Híd OSC-Újbuda 10-8 (2-3, 1-1, 2-2, 5-2)
Gól: Varga Dé. 3, Younger, Prlainovic 2-2, Fülöp, Vámos, Mezei 1-1, illetve Nikic, Zalánki, Brguljan 2-2, Salamon, Kovács G.,  1-1.

Brescia (olasz) — Olympiakosz (görög) 13-10 (2-2, 4-3, 1-1, 6-4)
Spandau 04 (német) — Olympic Nice (francia) 11-6 (2-1, 4-2, 4-1, 1-2)

A csoport végeredménye: 1. Szolnoki Dózsa-Közgép 28 pont, 2. Olympiakosz 22, 3. Brescia 17, 4. A-Híd OSC-Újbuda 12, 5. Spandau 7, 6. Nice 0

A Szolnok rendezőként biztos tagja volt a Final Sixnek, azonban csoportelsőségével kiharcolta, hogy csak az elődöntőben kell majd először vízbe ugrania. Rajta kívül ebből a hatosból két csapat vált a Final Six tagjává, míg a B-ből a legjobb három lehet ott a hatcsapatos fináléban, amelynek május 25. és 27. között budapesti Duna Aréna ad otthont.