A csehek fordítottak Izland ellen

rosicky_aron-gunnarsson_440Az Európa-bajnoki selejtezőkön a százszázalékos Angliához és Szlovákiához Csehország csatlakozott Izland legyőzésével, míg Olaszország és Horvátország megosztozott a pontokon.

A Plzenben megrendezett találkozón Izland már a 9. percben vezetést szerzett, Bjarnason beadását Ragnar Sigurdsson (Krasznodar) fejelte be Petr Cech kapujába. A cseh válaszra az első félidő hosszabbításáig kellett várni, ekkor Pavel Kaderabek (Sparta Praha) szintén fejjel egyenlített. A második félidő derekán egy cseh helyzet végén a cimbalom-szögből kapura tett labda végül Emil Hallfredsson lábáról a rövid, jobb alsó sarokban kötött ki. Sőt, végül a kapus lábáról pattant be a éabda az izlandi kapuba. Szerencsés góllal nyertek a csehek, ám a mérkőzésen 58 százalékban a labdát birtokló hazai gárda ténylegesen fölényben játszott. Rosicky-ék 17 lövéséből 5 ment közvetlenül a kapura. A csehek a nyitányon legyőzték Hollandiát, majd nyertek Törökországban és Kazahsztánban is. Pavel Vrba csapata tavasszal Lettország ellen folytathatja menetelését, az izlandi visszavágóra június 12-én kerül sor.

Szintén az A csoportban Hollandia kiütötte Lettországot. A 6. percben Arjen Robben beadása után Robin van Persie (Manchester United) a bal alsó sarokba fejelt. A 35. percben Arjen Robben (Bayern München) lőtt ballal a bal felsőbe. Wesley Sneijder labdaszerzése után Afellay tette be a labdát Klaas-Jan Huntelaarnak (Schalke 04), aki közelről vette be a lett kaput. A 78. percben Sneijder szöglete után van Persie csúsztatta meg a labdát, végül Jeffrey Brumáról (PSV) pattant a kapuba. A 82. percben Robben remek cselek után lőtt ballal a bal alsóba. Végül a 89. percben Huntelaar labdaátvétel után laposan a kapu közepébe helyezett.

A H csoportban 63 ezer néző előtt a milánói San Siróban az egyaránt 3-3 győzelemmel rendelkező Olaszország és Horvátország csapott össze. A 11. percben Simone Zaza kitűnő labdája után Antonio Candreva (Lazio) bombázott Subasic kapujába. Alig négy perccel később Ivan Perisic (Wolfsburg) remek lövése után Gianluigi Buffon hasa alatt becsúszott a labda az olasz kapuba, a Juventus kapusa vastagon benne volt a gólban. A 28. percben Luka Modric sérülése érzékenyen érintette a horvátokat, ám a vendégek ennek ellenére kitűnően játszottak, sőt a második félidő elején újabb helyzeteket dolgoztak ki. A második játékrész derekán a horvát szirkolók intenzív petárdázása miatt Björn Kuipers félbeszakította a mérkőzést, amely negyedórával később folytatódhatott. A kényszerszünet után az olaszok veszélyeztettek többet, ám végül maradt az 1-1-es döntetlen.

A B csoportban Belgium nem tudta legyőzni Walest, a 85. percben George William és Dries Mertens kőkeményen fejelt össze, a Napoli belga csatár szinte az ütközés pillanatában elájult és csak percekkel később tért magához. Természetesen Mertenst azonnal kórházba szállították.

A csoport:

Csehország-Izland 2-1 (0-1)
Gól: Pavel Kadebarek (45+1.), Halfredsson (61., öngól), ill. Ragnar Sigurdsson (9.)

Hollandia-Lettország 6-0 (3-0)
Gól: Robin van Persie (6.), Arjen Robben (35., 82.), Klaas-Jan Huntelaar (42., 89.), Jeffrey Bruma (78.)

Törökország-Kazahsztán 3-1 (2-0)
Gól: Burak Yilmaz (26., 11-es, 29.), Serdar Aziz (83.), ill. Samat Smakov (87., 11-es)

Az állás: Csehország 12 pont, 2. Izland 9, 3. Hollandia 6, 4. Törökország 4, 5. Lettország 2, 6. Kazahsztán 1.

B csoport:

Izrael – Bosznia-Hercegovina 3-0 (2-0)
Gól: Gil Vermouth (36.), Omer Damari (45.), Eran Zahavi (70.)
Kiállítva: Sunjics (48.) – Bosznia

Ciprus-Andorra 5-0 (3-0)
Gól: Giorgios Merkis (10.), Giorgiosz Efrem (31., 42., 60.), Dimitris Christofi (87., 11-es)

Belgium-Wales 0-0

Az állás: 1. Izrael 9 pont, 2. Wales 8, 3. Ciprus 6, 4. Belgium 5, 5. Bosznia-Hercegovina 2, 6. Andorra 0

H csoport:

Olaszország-Horvátország 1-1 (1-1)
Gól: Antonio Candreva (11.), ill. Ivan Perisic (15.)

Azerbajdzsán-Norvégia 0-1 (0-1)
Gól: Havard Nordveit (25.)

Bulgária-Málta 1-1 (1-0)
Gól: Andrej Galabinov (6.), ill. Clayton Failla (49., 11-es)

Az állás: 1. Horvátország 10 pont (10-1), 2. Horvátország 10 (6-2), 3. Norvégia 9, 4. Bulgária 4, 5. Málta 1, 6. Azerbajdzsán 0

Forrás: Totalsport.hu