A csehek nyertek Törökországban is

CsehszlovakiaAz Európa-bajnokság selejtezőjében pénteken Csehország 2-1-re nyert Isztambulban, míg a horvátok Szófiában nyertek egy góllal.

Az olasz labdarúgó-válogatott Palermóban látta vendégül Azerbajdzsán válogatottját. Antonio Conte csapata természetesen az első perctől kezdve uralta a mérkőzést, ám a vezető gólra az első félidő végéig kellett várni. A 44. percben Andrea Pirlo beadása után Giorgio Chiellini bólintott az azeri kapuba (1-0).

A nagyszerűen játszó Simone Zaza egyszer kapu mellé ollózott, majd egy azeri játékost talált el szintén egy ollózás után.

A 77. percben egy vendégszöglet után Gianluigi Buffon betlizett, míg Chiellini besodorta a saját kapujába a labdát (1-1).

Öt perccel később Sebastian Giovinco szögletét még kivágták a vendégek, ám a visszatett labdát Chiellini fejelte a bal felső sarokba (2-1).

Végül a 91. percben Giovinco távoli lövése csattant a felső lécen. Ezen a mérkőzésen tehát a Juventus védője egymaga gondoskodott a végeredmény kialakulásáról…

Ebben a csoportban Horvátország egy bolgár öngólnak köszönhetően nyert Szófiában, míg Norvégia Máltán nyert három góllal. A Blackburn Rovers csatára Joshua King kétszer vette be a hazaiak kapuját.

Az egyaránt 6-6 pontos Horvátország és Olaszország a 4. fordulóban (november 16., 20:45) a milánói Giuseppe Meazza-stadionban csap össze.

Eb-selejtező, 2. forduló:

H csoport:

Olaszország-Azerbajdzsán 2-1 (1-0)
Gól: Chiellini (44., 82.), ill. Chiellini (77., öngól)

Bulgária-Horvátország 0-1 (0-1)
Gól: N. Bodurov (36., öngól)

Málta-Norvégia 0-3 (0-2)
Gól: Mats Möler Daehli (22.), Joshua King (26., 49.)

Hollandiában Renat Abdulin egy csukafejessel szerezte meg a vezetést Kazahsztánnak (0-1). Az Oranje az első játékrészben a mezőnyfölény ellenére nem tudott kiegyenlíteni. Az 56. percben Nigel de Jongot váltotta Klaas-Jan Huntelaar. Hat perccel később Affelay szabadrúgása után Huntelaar fejelt a bal falső sarokba (1-1).

A 64. percben Barzsan Dzolcsiev rúgta fel Affelayt, amiért azonnal piros lapot kapott a szlovén játékvezetőtől.

74. percben Arjen Robben bal lábas szabadrúgása csattant a felső lécen. A 82. percben Ibrahim Afellaybombázott a jobb alsóba (2-1).

Végül Robin van Persie-t buktatták a 16-oson belül, a büntetőt maga a sértett értékesítette (3-1).

Az első fordulóban a hollandokat legyőző csehek Törökországba látogattak. Isztambulban a 9. percben egy előreívelt labdát Umut Bulut fejelt a bal felsőbe (1-0).

A 15. percben egy cseh szöglet Tomas Sivok után fejelt a bal felsőbe (1-1).

Az 50. percben Darida bal lábbal lőt kapu mellé, nyolc perccel később Borek Dockal lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-2).

Izland három góllal nyert Rigában. A selejtező-sorozatot két-két győzelemmel kezdő Csehország és Izland november 16-án játszik egymás ellen.

A csoport:

Hollandia-Kazahsztán 3-1 (0-1)
Gól: Huntelaar (62.), Afellay (82.), R. van Persie (89., 11-es), ill. Renat Abdulin (17.)
Kiállítva: Dzolcsiev (64., Kazahsztán)

Törökország-Csehország 1-2 (1-1)
Gól: Umut Bulut (8.), ill. T. Sivok (16.), Dockal (58.)

Lettország-Izland 0-3 (0-0)
Gól: Gylfi-Thor Sigurdhsson (66.), Aron Gunnarsson (77.), Rurik Gíslason (90.)
Kiállítva: A. Rudnevs (55., Lettország)

A B csoportban Belgium féltucat góllal nyert Andorra ellen, duplázott Kevin De Bruyne (Wolfsburg) és Dries Mertens (Napoli) is. Izrael 2-1-re nyert Cipruson. A bosnyák válogatott Edin Dzeko és Vedad Ibisevic vezetésével sem tudott nyerni Cardiffban Gareth Bale-ék ellen.

B csoport:

Belgium-Andorra 6-0 (3-0)
Gól: K. De Bruyne (31., 11-es, 34.), Chadli (37.), Origi (59.), D. Mertens (65., 68.)

Ciprus-Izrael 1-2 (0-2)
Gól: Makridisz (67.), ill. O. Damari (38.), Tal Ben Haim (45.)

Wales – Bosznia-Hercegovina 0-0

Forrás: Totalsport.hu