A CSM Bucuresti a bronzérmes

Budapest, 2017. május 7. A bronzérmes CSM Bucuresti csapata, miután 26-20-ra legyőzte a Buducnost Podgoricát a női kézilabda Bajnokok Ligájában a Papp László Budapest Sportarénában 2017. május 6-án. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A bronzérmes CSM Bucuresti csapata. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A tavaly győztes CSM Bucuresti zárt harmadikként a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a vasárnapi bronzmérkőzésen hat góllal verte a montenegrói Buducnost Podgoricát a Papp László Budapest Sportarénában.
A kiegyenlített első percekben a tavalyi győztes bukaresti csapatból több játékos is betalált, míg a Podgorica a román Cristina Neagu vezérletével tartotta az eredményt, pedig rá már néhány perc elteltével szoros emberfogással vigyázott a CSM védelme.

A montenegróiak másik nagy sztárját, a korábban Győrben is megfordult Katarina Bulatovicot 5-4-nél kiállították. Az emberfórt kihasználva háromgólos különbséget alakított ki a román gárda, amely egyenlő létszámban még kettőt hozzátett előnyéhez (9-4), így a félidő derekán időkérésre késztette a Buducnostot.

Ezt követően Bulatovic törte meg csapata több mint 11 perces gólcsendjét, bevéve Paula Ungureanu kapuját. A Dunaferr volt hálóőrének remek teljesítménye – a szünetig 52 százalékkal védett – mellett sokszor a balszerencse is akadályozta a montenegróiakat a gólszerzésben, több ízben is a kapufáról pattant ki a labda.

Elöl a tavalyi finálé hőse, a svéd Isabelle Gulldén volt rendkívül hatékony, a 26. perc elején változatlanul öt gól volt (13-8) a címvédő előnye. A játékrész utolsó perceiben azonban hullámvölgybe került a Bucuresti, így a szünetre a Podgorica egyre csökkentette a különbséget. A félidő végére a Buducnost kapuját védő Marta Batinovic teljesítménye is javult, az ő neve mellett 56 százalékos védési mutató állt a pihenőben.

A fordulás után egy újabb emberelőnyt kihasználva néggyel ellépett a Bucuresti (18-14), majd egy kettős hátrányt is kivédekezett, Gulldén pedig tovább szórta a gólokat, így 11 perccel a dudaszó előtt hét találat volt a különbség (23-16). A hátralevő időben a játék képe már nem változott, a bronzérem így a tavaly BL-győztes bukarestiekhez került, míg a podgoricaiak – akárcsak 2016-ban – negyedikként zártak.

A mezőny legeredményesebbje Gulldén lett kilenc találattal – százszázalékos lövési hatékonysággal -, a Buducnostból pedig az ötgólos Bulatovic bizonyult a legjobbnak.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, a 3. helyért:

CSM Bucuresti — Buducnost Podgorica 26-20 (13-12)
Gól: Gulldén 9, Manea 3, Martin Berenguer 3, Ayglon Saurina 2, Bradeanu 2, Mehmedovic 2, Nimboa 2, Curea 1, Dache 1, Torstensson 1, ill. Bulatovic 5, Ramusovic 4, Neagu 3, Pavicevic 2, Pletikosa 2, Grbic 1, Jaukovic 1, Novovic 1, Ujkic 1.

Budapest, 2017. május 7. A podgoricai Itana Grbic (j) és a bukaresti Linnea Torstensson (b) a női kézilabda Bajnokok Ligája Buducnost Podgorica - CSM Bucuresti bronzmérkőzésén a Papp László Budapest Sportarénában 2017. május 6-án. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A podgoricai Itana Grbic (j) és a bukaresti Linnea Torstensson (b). MTI Fotó: Szigetváry Zsolt