A CSM Bucuresti győzött Oroszországban

Balról: Anasztázia Lobach, Jelena Szlivinszkaja, Majda Mehmedovic és Maja Petrova. Fotó: ehfcl.com

A címvédő CSM Bucuresti 22-20-ra győzött az orosz Rosztov-Don otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája győri érdekeltségű C csoportjában.

Az európai szövetség (EHF) honlapjának tudósítása szerint a pénteki mérkőzés első félidejében a házigazdák már 9-2-re is vezettek, ám a bukaresti együttes a szünet előtt egy gólra felzárkózott, a második felvonás elején pedig átvette a vezetést, amelyet a lefújásig szoros csatában megőrzött. A mezőny legeredményesebb játékosa Isabelle Gulldén volt, a vendégek svéd irányítója nyolc gólt szerzett.

Ezen a találkozón ült először a román csapat kispadján az új vezetőedző, Aurelian Rosca, aki a menesztett dán Jakob Vestergaard helyét vette át a hét elején.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 5. forduló

C csoport:

Rosztov-Don (orosz) – CSM Bucuresti (román) 20-22 (11-10)
Gól: Bobrovnyikova 4, Cabrak Barbosa 4, Ilina 4, Vjahireva 3, Managarova 2, Borscsenko 1, Makejeva 1, Szilvinszkaja 1, ill. Gulldén 8, Martin Berenguer 6, Mehmedovic 4, Manea 2, Ayglon Saurina 1, Torstensson 1.

Szombaton játsszák:
Midtjylland (dán) – Győri Audi ETO KC, Ikast 15.15

Az állás: 1. (és már középdöntős) Győri Audi ETO KC 8 pont/4 mérkőzés, 2. CSM Bucuresti 4/5 (116-125), 3. Midtjylland 4/4 (88-101), 3. Rosztov Don 2/5