A Csurgó és a Tatabánya is kiesett az EHF Kupából

Csurgó-Magdeburg. Fotó: cskk.hu

Az idegenben elért döntetlen után a Grundfos-Tatabánya 31-20-ra kikapott a svéd Ystads IF csapatától, míg a Csurgó egy góllal megnyerte a német Magdeburg elleni, nagyatádi visszavágót a férfi kézilabda EHF Kupában, de idegenbeli ötgólos veresége miatt búcsúzni kényszerült.

Vladan Matic: Inkább a kinti volt a realitás. Most szétestünk. A kapusteljesítményünk, a támadójátékunk is gyenge volt. Nem voltunk energikusak. Látszott, hogy egész héten tele voltunk betegekkel, sérültekkel. Edzés helyett inkább rehabilitációs programunk volt. A vereség ellenére sem tudok haragudni a csapatomra, mert eddig mindent megtettünk. A következő meccsünk biztosan jobb lesz. Nemzetközi szinten ez ma kevés volt, nagyon. Volt egy nagyon szép lehetőség, hogy bejussunk a csoportkörbe. Nem tudom ott mit tudtunk volna csinálni.

A Csurgó az első félidőben tartotta a lépést nevesebb riválisával a magyar csapat, amely a szünet után ötgólos hátrányba került (13-18), de innen is képes volt talpra állni (19-18). A 16-os középdöntőbe jutásért rendezett párharc első meccsének ötgólos elvesztése miatt a továbbjutásra ekkor már nem volt reális esélye a Csurgónak, de a hajrában megküzdött a győzelemért, és emelt fővel búcsúzhatott a kupasorozattól.

Férfi EHF Kupa, 3. forduló (a 16-os középdöntőbe jutásért), visszavágó:

Grundfos-Tatabánya – Ystads IF (svéd) 20-31 (11-16)
Tatabánya: Mijatovic  Pásztor 1 (1), Krsmancic 3, Dénes, Katzirz 2, Bodó 4, Vujovic 5(3) Cs: Borbély (kapus), Mazák 1, Juhász Á. 2, Lele, Diaz 1, Vaskó 1, Gábor M., Rosta M. Edző: Vladan Matic.
Ystads:  Persson  Sandell 7, Bager 2, Hallbäck, A. Andersson, L. Nilsson 13(1), H. Andersson 4. Cs: Myhr (kapus), Hugosson, Zareba 1, Hansson 4, Ph. Nilsson, F. Andersson, Dahlin. Edző: Sebastian Seifert.

Továbbjutott: az Ystads IF 59-48-as összesítéssel.

Csurgó-SC Magdeburg (német) 24-23 (10-10)

Továbbjutott: Magdeburg 65-61-gyes összesítéssel.