A Dal megelőzte a röplabdát, Szujó Zoltán magyarázkodik

Vasas Óbuda

Vasas Óbuda

Drámai körülmények között nyerte meg a magyar női röplabda Magyar Kupát a Vasas Óbuda együttese szombaton a Teva-Gödöllővel szemben. A fordulatos és rendkívül izgalmas találkozó végéről lemaradtak a Duna World nézői, ezért Szujó Zoltán sportfőszerkesztő levélben kér elnézést minden sportbaráttól.

Tisztelt Sportbarátok!

A sportszerető közönség elnézését kérjük, amiért nem élvezhették végig a rendkívül izgalmas női röplabda Magyar Kupa döntőt.  A Duna World adásának szerkesztői mindent megtettek, hogy a lehető legtovább közvetíthessünk a Fáy utcából, a hosszúra nyúlt finálé miatt az eredetileg 20.00 órára tervezett Híradó ismétlés el is maradt. A Dal azonban jelenleg a közmédia legnézettebb produkciója, amely iránt határainkon túl is óriási az érdeklődés, ezért látható a nagy költségvetésű élő showműsor az m1 mellett a Duna World-ön is. A műsor kezdési időpontján pedig  – érthető okokból – nem lehet változtatni.

Sportrajongóként tudjuk, hogy az élő közvetítést semmi nem tudja pótolni, ennek ellenére a női döntő utolsó játszmájáról egy hosszabb összefoglalót szerkesztettünk műsorba a férfiak vasárnapi fináléja előtt.

A jövőben igyekszünk még körültekintőbben megválasztani az élő közvetítések, illetve a mérkőzések kezdési időpontját, ez utóbbiról a Magyar Röplabda Szövetséggel is folyamatosan egyeztetünk, amellyel együttműködésünk példaértékű.

Az M4 Sport, a közmédia új sportcsatornája pedig reményeink szerint megoldást jelent majd a szombatihoz hasonló problémákra.

Sportbaráti üdvözlettel,

Szujó Zoltán

sportfőszerkesztő és a TeleSport csapata

Teltházas mérkőzések, fantasztikus hangulat volt a Magyar Kupa döntő mind a két napján. Szombaton a nők, vasárnap pedig a férfiak küzdöttek a csillogó érmekért. A Magyar Kupa hétvégéjének egyik legfelemelőbb pillanata volt a Csakazért SE kis ülőröplabdásainak bemutatója. A Magyar Röplabda Szövetség „Merj leülni” címmel kérte fel a gyerekeket, valamint Gajdos Tamást, hogy hirdesse a” nincs kifogás a nem sportolásra”.

Az ülőröplabda bemutató után az UTE szerezte meg a bronzérmet a Magyar Kupában, miután négy játszmában legyőzték az Aluprof-TF-Budapestet a harmadik helyért lejátszott találkozón. (UTE–Aluprof-TF-Budapest 3:1 (15, –21, 18, 22). Az aranyéremért a Vasas 0:2-ről fordított, pedig a harmadik játszmában a gödöllőieknek mérkőzéslabdájuk is volt, végül azonban mégis a címvédő Vasas-Óbuda nyerte meg a Magyar Kupát, drámai mérkőzésen.

A gödöllőiek legjobb játékosának járó díjat Széles Petra kapta meg, míg az óbudaiaknál Tálas Zsuzsannát díjazták. A finálé legértékesebb játékosa (MVP) Miklai Zanett (Vasas Óbuda) lett.

Teva Gödöllő–Vasas-Óbuda 2:3 (16, 18, –25, –22, –7)

A férfiaknál harmadszor is harmadik lett a Dági KSE, miután egy végletekig kiélezett meccsen 3:2-re legyőzte a MAFC-BME gárdáját. (Dági KSE–MAFC-BME 3:2 (–21, 18, –20, 22, 14). A csillogó aranyat pedig visszahódította a Kaposvár. Magabiztos, háromjátszmás győzelmet aratott a Fino Kaposvár a címvédő Gorter Kecskemét ellen, a Magyar Kupa döntőjében, így már tizenhetedszer szerezte meg a serleget.

A kaposváriak legjobb játékosának Magyar Bálintot választották, míg a kecskemétieknél Kovács Zoltán bizonyult a legjobbnak. A döntő MVP-je Bagics Balázs (Fino Kaposvár) lett.

FINO Kaposvár

Fino Kaposvár–Gorter Kecskemét 3:0 (17, 22, 19)

Vasárnap a nyíregyházi Piremon SE nyerte az ülőröplabdázók Magyar Kupa döntőjét, miután három játszmában legyőzték az OKI Feniks Kikinda gárdáját. A Piremon SE ezzel huszonhetedik alkalommal hódította el a Magyar Kupát. (Piremon SE–OKI Feniks 3:0 (15, 20, 17). A harmadik helyen a tavalyi ezüstérmes váci Mozdulj SE lett. A torna legeredményesebb játékosa címet a nyíregyháziak ülőröplabdázója, Vitéz Gábor érdemelte ki.