A diósgyőri Bognár István duplázott Felcsúton

A két 10-es Kovács István Ádám és Bognár István. Fotó: DVTK.eu

A Diósgyőr – Bognár István két góljával – 2-1-re legyőzte a hazai pályán játszó Videotont a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 1. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A 150. első osztályú magyar bajnokiján szereplő Feczesin Róbert már a második percben sokkolta a vendégeket: egy szöglet után fejjel vette be a nagyot hibázó Antal kapuját. Nem sokkal később Nikházi egyenlíthetett volna, de Kovácsik nagy bravúrral hárította lövését. Továbbra is támadásban maradtak a miskolciak és Bognár István szép lövésével egyenlítettek. A folytatásban a Videoton birtokolta többet a labdát, de a vendégek is veszélyes kontrákat vezettek. Egy ilyen során Bognár megszerezte saját maga és csapata második gólját is.

Fordulást követően nagy nyomást helyezett a hazai együttes a Diósgyőr kapujára, de a mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani. A vendégek egy ellentámadás végén büntetőhöz jutottak, azonban Bognár nem tudott mesterhármast szerezni, mert lövését Kovácsik bravúrral védte. A találkozó végén a Videoton mindent egy lapra feltéve rohamozott, de Antal védéseinek köszönhetően a Diósgyőr szerezte meg a győzelmet.

Horváth Ferenc, a DVTK vezetőedzője: – Nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült a bemutatkozás, a mai győzelem az akarat és a szív diadala volt. A DVTK-ban volt két fiatal játékos, olyan, aki élete első élvonalbeli mérkőzését játszotta, vagy három napnyi közös munka után lépett pályára. Nagyon büszke vagyok a srácokra, akik jól helytálltak, mert kicsit olyan volt, mintha a fehérvári kommandót összeengednénk a diósgyőri Pál utcai fiúkkal. A mérkőzés előtt ilyenek voltak az esélyek, de úgy láttam, hogy a Pál utcai fiúk nagyon nyerni akartak ma. Sok munka van még hátra, ez egy jól sikerült eredmény egy jól sikerült mérkőzésen, és nem több.

Henning Berg, a Videoton vezetőedzője: – Nagyon csalódottak vagyunk a vereség miatt. Jól kezdtük a találkozót, gyorsan vezetést szereztünk, ettől függetlenl nem tudtunk azon a szinten játszani, mint csütörtökön. Ellenfelünk jól játszott, azonban nem lett volna szabad két ilyen gólt kapnunk. Minden meccsben benne van az ilyen szituáció, de most kettő volt. Több gólt kellett volna szereznünk, amihez még több helyzetet kellett volna kialakítanunk. Leginkább azért nem tudtunk úgy játszani, mert a csütörtöki kupameccshez képest több helyen változtattam a csapaton, hogy a visszavágón kellőképpen frissek legyünk. El kell ismerni, hogy csapatként sem működtünk igazán. A DVTK úgy játszott, ahogy a felkészülési mérkőzések alapján vártuk, illetve érthető módon kicsit úgy, ahogy a tavalyi Videoton. Az első félidőben főleg a bal oldalon alakítottak ki veszélyt, a második játékrészben visszább álltak. Három középső középpályással álltak fel, tudtuk, hogy jók a középső védők, és a kapusuk, és ne feledkezzünk meg a válogatott Elek Ákosról sem, illetve a 10-es Bognár Istvánról, aki két nagyszerű gólt lőtt. Ők kihozták magukból a maximumot, mi nem, ezért nem tudtunk győzni.

OTP Bank Liga, 1. forduló:

Videoton FC – Diósgyőri VTK 1-2 (1-2)
Felcsút, 2069 néző, v.: Andó-Szabó
Gól: Feczesin (2.), illetve Bognár I. (17., 38.)
Kiállítva: Lázár P. (80.)
Videoton: Kovácsik – Szolnoki, Juhász R., Land, Fejes – Pátkai – Nego, Barczi (Lazovic 52.), Oliveira (Suljic 78.), Kovács I. – Feczesin (Géresi 65.)
DVTK: Antal – Lázár, Tamás M., Lipták, Nemes – Elek Á., Ternován (Daushvili 46.) – Nikházi (Bacsa 62.), Bognár I., Oláh B. – Ugrai (Okuka 74.)

Hazai döntetlennel kezdett a Debrecen

Mezőnyjátékkal telt a találkozó első harminc perce, fél óra alatt egyetlen veszélyes helyzetet sem alakítottak ki a csapatok. Aztán néhány percen belül a vendégek két gólt is szerezhettek volna, ám mindkét ziccerüket elhibázták. Tulajdonképpen a „semmiből” jött a hazaiak vezető találata: Takács egy védelmi hiba után lőtt a hálóba.

A második félidőben ugyanott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták. Többnyire a középpályán folyt a játék, helyzetek nélkül. A Paks az első formás támadása végén aztán az 59. percben egyenlített, de pár perc múlva újra hátrányba kerülhetett volna, ha a Kulcsár Tamás buktatásáért megítélt 11-est Szakály nem hibázta volna el: a jobb alsó sarokba tartó labdát azonban Kemenes fogta. A hátralévő időben újabb gól már nem született, bár erre még az utolsó másodpercben is volt esély, ám Brkovic fejese a felső lécen csattant.

DVSC-TEVA – Paksi FC 1-1 (1-0)
Nagyerdei Stadion, 2900 néző, v.: Berke
Gól: Takács (37.), illetve Bartha (59.)
DVSC-TEVA: Verpecz – Jovanovic, Mészáros N., Brkovic, Korhut – Horváth (Djelmic, 78.), Varga, Szakály P., Ferenczi (Holman, 46.) – Takács (Tisza, 61.), Kulcsár T.
Paksi FC: Kemenes – Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó (Báló, 83.) – Papp – Koltai (Szakály D., 72.), Kecskés, Bartha, Haraszti (Kővári, 92.) – Hahn.

A Vasas Dunaújvárosban verte az MTK-t

Jobban kezdte a mérkőzést az MTK, de negyedóra után magára talált a Vasas, s 10-15 percen keresztül szinte egészpályás letámadást hajtott végre. Ebben az időszakban az MTK leginkább csak hátrafelé játszott, majd a félidő végéhez közeledve egyre veszélyesebbé vált, gólt azonban a szünetig – a Vasashoz hasonlóan – nem sikerült szereznie.

A második játékrész elején büntetőhöz jutott a Vasas, s meg is szerezte a vezetést. Csaknem tíz percre volt szükség ahhoz, hogy az MTK magához térjen, addig támadásban maradt az angyalföldi együttes. A kék-fehérek nagy nyomás alá helyezték a Vasas kapuját, de kapufánál tovább nem jutottak, így a vendégek elvitték a három pontot az MTK ideiglenes otthonából.

MTK Budapest – Vasas 0-1 (0-0)
Dunaújváros, 638 néző, v: Farkas Á.
Gól: Ádám (56., 11-esből)
MTK: Hegedüs – Vadnai, Baki, Vukmir, Poór – Vass Á., Szatmári (Takács R., 77.) – Gera D., Kanta, Korozmán (Katona, 70.) – Nikac (Hrepka, 61.)
Vasas: Poleksic – Szivacski, Korcsmár, Debreceni, Hangya – Risztevszki, Vida M. – Remili (Könyves, 76.), Berecz, Ádám (Kleisz, 86.) – Pavlov (Novák, 86.)

Forrás: DVTK.eu/MTI