A DKKA kiütötte a Ferencvárost

Kovács Anna 12 gólt szerzett a Fradi ellen. Fotó: Sándor Judit/dunaujvaros.com

A kupagyőztes Ferencváros meglepetésre nagyon simán kapott ki a negyedik helyen álló Dunaújvárosi Kohásztól a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A zöld-fehérek már a szünetben tízgólos hátrányban voltak, és ezt a különbséget csak egyetlen találattal tudták csökkenteni a második félidőben.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a dunaújvárosi Kovács Anna volt 12 góllal, a DKKA-ban 6 góllal zárt Szalai Babett, 5 gólig jutott Katrin Klujber. A vendégeknél Kovacsics Anikó és Nerea Pena jegyzett 5-5 gólt.

György László: Nagyon jól játszottunk ma, szinte hibátlanul működött a támadó játékunk. Az első félidőben hatékony védekezésből gyors indításokat tudtunk vezetni, ezekből több gólt szereztünk. Az első félidei játékunk nagyban meghatározta a mérkőzés végkimenetelét. Az első játékrészben óriási tempót diktáltunk, tudtam, hogy emiatt lesz egy holtpont a fordulás után. Ez be is következett, de jól osztottuk be az erőnket.”

Elek Gábor: „Az első játékrész vállalhatatlan volt számunkra, és ebben én is hibás vagyok, nekem is megvan a felelősségem, nem csak a játékosoknak, nem próbálom rájuk tolni az egészet, csapatként maradtunk alul. Bánt, hogy motivációs, és teljesítménybeli különbséget is láttam a pályán… A védekezésünk teljes puhasága, a visszarendeződés és a megállító faultok hiánya miatt a Dunaújváros azt a játékot játszhatta, amit szeret és tud, ezzel pedig olyan különbséget dolgozott ki az első félidőben, amely eldöntötte a mérkőzést. A második játékrészben kapaszkodtunk, csináltuk a dolgunkat, de aki sportolt valaha, az tudja, hogy ilyen mélységből kilábalni csak nagyon ritkán lehet. Megpróbáltuk, de amikor 23-19-nél kaptunk két gólt, meg egy kiállítást, akkor érződött, hogy elment a hajó. Ez a mérkőzés nem volt méltó ehhez a csodálatos évhez – sem önmagunkkal, sem a szurkolóinkkal, sem a vezetőinkkel szemben, és ezért szégyellem is magamat, de gratulálok a Kohásznak.”

Női kézilabda NB I, 23. forduló:

Dunaújvárosi Kohász KA – FTC-Rail Cargo Hungaria 33-24 (19-9)
DKKA: Csapó 1, Pálinkás (kapusok), Braun, Cifra 1, Grosch, Karnik 1, Klujber 5, Kovács A. 12 (4), Kudor 1, Micijevic 4, Molnár, Nick, Rácz-Vincze, Szalai 6, Takács D. 2, Vártok.
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi 3, Hornyák D. 3, Jovanovics 2, Kovacsics 5 (3), Lukács 1, Mészáros 1, Mód, Monori, Pena 5, Schatzl, Snelder 4, Szarka, Szekeres, Szöllősi-Zácsik.

DVSC-TVP — Kisvárda Master Good SE 24-20 (14-10)
DVSC: Horváth-Pásztor, Lajtos (kapusok), Bordás, Csáki 6 (5), Despotovics 2, Garbuz, Jezsikava 6 (2), Kelemen 2, Kenyeres, Punko 5, Sirián 2, Siska 1, Tóth M., Tóvizi, Varsányi.
Kisvárda: Dzsukeva, Puscas (kapusok), Dmitrovic 4, Dudás, Gedroit, Karacs, Kucerová 4, Lévai, Liscevic 3, Mihovics, Orbán A. 1, Rocha 6 (1), Szabó V., Tóth G. 1, Umanyec 1, Yttereng.

Budaörs — Alba Fehérvár KC 26-33 (13-17)
Budaörs: Andrási, Györkös, Schneck (kapusok), Ertl 1, Hatala 3, Hornyák Á. 4, Horváth B. 4, Ivanics 1, Juhos 6 (2), Kamuti, Karalyos, Kovács A. 1, Maláti 1, Pálos-Bognár 3, Szabadfi, Zsigmond 2.
Alba: Herr, Sipeki (kapusok), Bandelier 3, Boldizsár, Djordjievszka 5, Hajduch 2, Ishitate 6, Kazai 1, Klikovac 3, Lavko 2, Májer 1, Mayer 4, Pelczéder 1, Rideg, Rózsás, Tilinger 5 (1).

1. Győri Audi ETO KC           21 20   1   –  708-447  41 pont
2. FTC-Rail Cargo Hungaria     22 18   1   3  712-537  37
3. Érd                         23 16   3   4  649-572  35
4. Dunaújvárosi Kohász KA      22 16   1   5  664-546  33
5. Ipress Center-Vác           22 14   1   7  638-588  29
6. DVSC-TVP                    23  9   4  10  612-589  22
7. Alba Fehérvár KC            23 11   –  12  615-617  22
8. MTK Budapest                22  9   2  11  559-628  20