A DVSC egy góllal nyert a Dunaújváros ellen

Sirián Szederke remekelt. Fotó: dehir.hu

A K&H női kézilabda liga 12. fordulójában meggyőző sikert aratott a Ferencváros az MTK Budapest ellen. Félidőben 6 góllal vezettek a zöld-fehérek, ami a végére 17-re nőtt.

A forduló másik mérkőzésén a Debrecen 1 góllal legyőzte a Dunaújvárost. Egy végig kiélezett meccsen sikerült a félidei 1 gólos hátrányból fordítani a hazai csapatnak.

Az első félidő a vártnak megfelelően nagy küzdelmet hozott és az sem volt meglepetés, hogy nem tudtak egymástól elszakadni a csapatok. A vendégeknél Kovács Anna hozta a magáét, a Lokinál Jezsikava távollétében eloszlottak a terhek. A szünetre egyetlen gól előnyt a dunaújvárosiak könyvelhettek el (13-14).

Kovács Anna a folytatásban már a hetedik gólját lőtte. Kelemen Éva cunderjével tartotta a lépést a Loki, majd Sirián egyenlített kétszer is (19-19). Sajnos ezután Csáki és Pénzes Laura is hetest hagyott ki, Lajtos Nóra érkezett a Loki kapujába, Kelemen megint egyenlített, de a vezetést az újabb kimaradt hetes miatt ekkor még nem sikerült átvenni, sőt emberelőnyből megint a Kohász ment el a remeklő szélső, Klujber révén. A tarthatatlan Sirián azonban megint egalizált (23-23), sőt a beálló újabb gólja után Varsányi vezetést szerzett. Vérszemet kapott a Loki, olyannyira, hogy Csáki hetese már kétgólos hazai vezetést hozott (26-24), Kelemen Éva találata már három gólra növelte az előnyt.

Klujber hozta közelebb a Dunaújvárost a végjátékban, erre Punyko bombája volt a válasz. Szalai következett, aztán óriási Lajtos-bravúr őrizte a Loki-vezetést. Kelemen vonalra lépett, Kovács Anna egy gólra hozta fel a vendégeket, de hiába, mert megint jöttek a Sirián-villanások egy gól és egy kiharcolt hetes formájában. Csáki Viki bedobott büntetője pedig eldöntötte a meccset.

Óriási küzdelemben, több remek teljesítménnyel és nagyszerű csapatmunkával nyert a Loki. A két csapat helyet cserélt a tabellán, a DVSC-TVP már negyedik.

Tone Tiselj, a DVSC vezetőedzője: „Újabb nehéz mérkőzés, ráadásul a bajnoki menetrend sem egyszerű. Küzdenünk kell, hogy megtaláljuk a formánkat, de minden igyekezetünkkel ezen vagyunk. Védekezésben most rosszabb teljesítményt nyújtottunk, mint szoktunk, a jobb rotációs lehetőségeinkkel nyertük meg a mérkőzést.”

Zdravko Zovko, a DKKA vezetőedzője: „Kemény, küzdelmes meccset játszottunk. Az első félidőben mi voltunk a jobbak, a másodikban pedig a Debrecen, a szünet utáni rossz védekezésünkön úszott el a győzelem. Becsülettel küzdött a csapat, de összességében sok hibát követtünk el, és ez nem fért bele.”

Férfi kézilabda NB I, 2. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria –MTK Budapest 38-21 (21-15)
FTC: Szikora, Bíró (kapusok), Faluvégi 6, Hornyák D. 2, Kovacsics 3, Jovanovic 6 (2), Lukács 2, Mészáros 1, Mód, Pena 1, Schatzl 5, Snelder 7, Szarka 1, Szekeres, Szucsánszki 3, Szöllősi-Zácsik 1.
MTK: Hlogyik, Putz (kapusok), Blaubacher, Dakos, Gorilska 4, Háfra 3, Horváth D., Hosszu, Juhász, Kovács G., Slakta 1, Stranigg 2, Szádvári, Sztankovics, Termány 9, Tóth E. 2.

DVSC TVP – Dunaújvárosi KKA 30-29 (13-14)
DVSC:
Horváth-Pásztor, Lajtos (kapusok), Csáki 5 (4), Despotovic 4, Garbuz 4, Kelemen 5, Marincsák, Pénzes, Punko 4, Sirián 4, Siska, Szabó D., Tóth M., Tóvizi 1, Varsányi 3.
DKKA: Csapó, Oguntoye (kapusok), Cifra 1, Gindeli, Grosch, Hornyák B. 1, Karnik 1, Klujber 9 (1), Kovács A. 9, Kudor, Molnár, Nick, Pálinkás, Rácz-Vincze 2, Szalai B. 6, Takács D.