A Fehérvár AV19 hosszabbítás után kapott ki Grazban

Graz99Hosszabbítás után 4-3-ra kikapott a Fehérvár AV19 a Graz 99ers otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki fordulójában. A MOL Ligában a miskolci Jegesmedvék egy góllal nyertek a Dunaújváros otthonában.

Grazban előbb De Simone ziccerét, majd Mitchell veszélyes lövését kellett védenie Rajnának. A kettő közé egy Sarauer helyzet ékelődött, de a hazai fölény az 5. percben góllá érett; Rajna kétszer még védeni tudott, de harmadszorra Fornataro már a kapuba pofozta a pakkot (1-0). A 11. percben aztán – némileg váratlanul – sikerült egyenlíteni; Nagy Gergő átadását Brendan Connolly vágta a hazai hálóba (1-1).

A 29. percben ismét a hazaiak szereztek vezetést, de kellett ehhez egy fehérvári védelmi hiba is. A fehérváriak eladták a korongot, De Simone pedig köszönte szépen és gólt szerzett (2-1). Alig egy percig vezetett a házigazda, amikor érkezett a nemrég visszatért Frank Banham és góljával másodszor is sikerült kiegyenlíteniük a vendégeknek (2-2). A 38. minutumban emberelőnybe került a Fehérvár AV19, Ryan Martinelli pedig jól kapirgált a kapu előtt, és máris nálunk volt az előny (2-3).

A harmadik harmadban ismét feljebb kapcsoltak a graziak, nem véletlen, az egyenlítésért küzdöttek a fekete-narancs mezesek. Az EBEL első körének legjobb kapusa, Rajna Miklós azonban ezúttal is parádézott, jó néhány lehetetlen helyzetben mutatott be bravúrt.

Öt perccel a rendes játékidő vége előtt emberelőnybe kerültek a hazaiak és Evan Brophey egalizált (3-3). A kanadai center a hosszabbításban a győztes gólt is megszerezte a hazaiaknak (4-3).

EBEL, 12. forduló:

Graz 99ers (osztrák) – Fehérvár AV19 4-3 (1-1, 1-2, 1-0, 1-0)
Gól: Matthew Fornataro (5.), De Simone (29.), Evan Brophey (56., 62.), illetve Brendan Connolly (11.), Frank Banham (30.), Ryan Martinelli (38., emberelőnyben)

MOL Liga: nehezen győzött a címvédő

Az 55. percben lőtt góllal nyert 4-3-ra a címvédő, listavezető DVTK Jegesmedvék csapata a Dunaújváros otthonában a jégkorong MOL Liga pénteki játéknapján.

A Ferencváros hosszabbítás után győzött Csíkszeredában, a zöld-fehérek mindkét találatát Rafaj Attila szerezte.

Az Újpest 5-2-re nyert Brassóban, míg a Fehérvár AV19 MOL Liga-csapata 3-1-re nyert Debrecenben.

MOL Liga:

Dunaújvárosi Acélbikák-DVTK Jegesmedvék 3-4 (0-1, 1-2, 2-1)
Gól: Philip Busbacher (40., 48.), Timur Rasulov (52., emberelőnyben), ill. Galanisz Nikandrosz (12.), Gőz Balázs (21.), Jon Booras (25.), Kalvin Ryan Sagert (55.)

HSC Csíkszereda (román)-Ferencváros 1-2 (0-0, 1-1, 0-0, 0-1), hosszabbítás után
Gól: Bors Huba-Ferencn (31., ee.), ill. Rafaj Attila (37., 64.)

Corona Brasov (román) – UTE 2-5 (1-1, 1-4, 0-0)
Gól: Nagy Csaba (15., ee.), Sprencz István (38.), ill. Pichler Ádám (6.), Nemes Benjamin (27.), Peter Huba (28.), Karol Csanyi (30., ee.), Detre Hodos (34.)

Debrecen-Fehérvár AV19 1-3 (0-0, 1-3, 0-0)
Gól: Könczei Áron (35.), ill. Reisz Áron-Sándor (22.), Hegyi Ádám Zoltán (33., ee.), Szaller Márk (38.)