A Fehérvár AV19 hosszabbításban nyert Ljubljanában

BodoA Fehérvár AV19 hosszabbítás után 3-2-re győzött a sereghajtó Olimpija Ljubljana vendégeként az osztrák jégkorongligában (EBEL).

Remekül kezdte a találkozót a Fehérvár AV19, már a 4. percben megszerezte a vezetést a magyar EBEL-együttes. Music szedett össze egy kiálltást idejekorán, amikor pedig éppen visszatért volna a büntetőpadról a szlovének csapatkapitánya Justin Maylan vette be Frazee kapuját (0-1). A gól után Reiszt látta szabálytalannak a Gruber-Zrnic bírópáros, így jöhetett az első hazai fór. Ugyan próbálkozott a Ljubljna, ám végül Christopher Bodo indulhatott meg, ziccerben Guimond akadályozta, így büntetőt lőhetett a fehérvári támadó, amit értékesített is, ezzel megszerezve a csapat idei ötödik emberhátrányos gólját, és ami még fontosabb, megduplázta az együttes előnyét (0-2).

Helyzetekkel indult a második harmad, a 22. percben egy korongszerzés után Koren lőtt, de Rajna védett, majd Sofron két védő gyűrűjében tört be a kapu elé, de a lövése elhalt Frazee kesztyűjében. Az érkező Kógert próbálták meg eltakarítani a védők, a kisebb dulakodás után pedig csak a magyar játékost ültették le a büntetőpadra a bírók, így újabb Olimpija-előny következett. A két perc első felében fel tudott állni Bojan Zajc együttese, de Guimond próbálkozásait hárította Rajna. A kiállítás letelte előtt Vas tartotta bent a korongot a szlovének harmadában, a sarokban érdekes körülmények között szerelték, ebből pedig megindult Gabort, megkerülte védőjét és jobbról, nagy sebességgel bekorcsolyázott a vendégek kapuja elé. Rajna vetődve hárított, de ott maradt a korong a gólvonalon, amit Ziga Pesut a hálóba pofozott. A játékvezetők rövid videózás után ítélték érvényesnek a találatot (1-2).

Az 51. percben Pesut lépett ki, Schiestel nagy helyzetben húzta vissza, így ismét hazai emberelőny következett, amit azonnal ki is használtak a „sárkányok”. Elhozták a bulit, Sacha Guimond pedig a kék vonalról, takarásból lőtt a hálóba (2-2).

Az 57. perc végén Zajc akasztotta Kógert, amiért kiszórták a játékvezetők, de a magyar támadót is leültették műesésért. Négy a négy ellen nem bírtak egymással a felek, így az biztossá vált, hogy pontosztozkodásra kerül sor, a kérdés már csak az maradt, hogy milyen arányban. Az Olimpija esélyei nőttek a ráadás 3. percében. Planko ugrott ki, Rajnára vihette a korongot, Maylan szúrt oda neki, így ismét fórban adogathattak a hazaiak. Ezt meg is tették, de komoly helyzetig nem jutottak a remekül záró fehérváriak mellett. Immár 3 a 3 ellen folytatódhatott a játék, a 66. percben pedig Sofron és Thomas Beauregard vezethette a korongot egy védőre, előbbi remekül passzolt, a kanadai pedig Frazee lábai között lőtt a hálóba (2-3).

Benoit Laporte, a Fehérvár AV19 vezetőedzője: „Jól kezdtük az első harmadot, két góllal is vezettünk. Aztán a második harmadban többet lőtt kapura a hazai csapat, emellett mi pedig kiállításokkal, fegyelmezetlenségekkel visszahoztuk őket a meccsbe. Hiába utolsók a tabellán, tehetséges játékosokból álló gárda a Ljubljana, ezt láttuk is, igen veszélyesek tudnak lenni. A végén sikerült megszereznünk a győzelmet, most csak ez számít. Amit pedig tanulhatunk ebből a mérkőzésből az az, hogy csak úgy nyerhetünk meg egy mérkőzést, ha minden játékos a képességei legjavát nyújtja. Szirányi Bence egy kisebb sérülés miatt nem utazott ma, de pénteken már játékra kész állapotban lesz.”

EBEL:

Olimpija Ljubljana – Fehérvár AV19 2-3 (0-2, 1-0, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Ziga Pesut (25., emberelőnyben), Sacha Guimond (51., emberelőnyben), ill. Justin Maylan (4.), Christopher Bodo (6.), Thomas Beauregard (66.)

Forrás: fehervarav19.hu