A Fehérvár három góllal nyert Pesterzsébeten

fehervar_AV19A Fehérvár három góllal győzött a Ferencváros vendégeként a jégkorong MOL Liga elődöntőjébe jutásért vívott párharc első mérkőzésén.

A gólnélküli első harmad után a Ferencváros kezdte jobban a második játékrészt. Janis Kalnins óriási védéseinek is hála, fokozatosan felvette a fordulatszámot a Fehérvár AV19, de az FTC kontráiban is volt veszély bőven, Tendler megugrásánál Kalnins brillírozott.

Kisvártatva Christopher Bodo sérülése láttán meghűlt a vendégdrukkerek ereiben a vér, egy félpályánál történt ütközés nyomán maradt lent. Szerencsére az első diagnózisok szerint nem sérült meg a térde, izomzúzódást szenvedett.

A 34. percben Mitchell Holmberg parádésan ment el a jobb oldalon, tökéletes centerezését Preston Shupe irányította a kapuba (0-1). „Mitch fantasztikus játékos, szerencsés vagyok, hogy vele lehetek egy sorban. Most is egyenesen az ütőmre helyezte a korongot, bárki is van ott helyettem, ez gól” – szerénykedett Preston Shupe a gólja kapcsán a szünetben.

[Customads id=646335]

A harmadik húsz percet remekül kezdték a vendégek. Egy kapu mögötti akció végén Shupe duplázta meg az állást (0-2), majd szinte azonnal Vincze Péter lőtte magabiztosan a léc alá Kocsis Ferenc kiváló átadását (0-3).

Janis Kalnins mind a 24 ferencvárosi lövést hárította. „Nagyszerűen dologozott előttem a védelem egész mérkőzésen, az ő érdemük, hogy nem kaptunk gólt. Nekem nem is kellett extra nagy bravúrt bemutatnom” – értékelte higgadtan a védőmunkát a fehérvári kapus.

A csata az egyik fél második győzelméig tart. A második meccs szombaton lesz, míg az esetleges harmadik felvonást vasárnap rendezik.