A Fehérvár kikapott a sereghajtótól

A Fehérvár AV19 2-2-es döntetlent követően büntetőkkel alulmaradt a sereghajtó HCB Südtirol Alperia vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) keddi játéknapján.

A második harmad elején Luttinen gáncsolását szúrta ki a Kellner-Nikolic bírópáros, az előnyben pedig érkeztek is a bombák Carrauth felé, aki állta is a sarat, fél perccel a kiegészülés előtt azonban már ő is tehetetlen volt. Tommassoni passza után középen remekül ért bele a korongba Michael Angelidis, a pakk pedig Kapusunk lábai között csorgott a hálóba (1-0).

Tetézte a bajt, hogy újabb fehérvárinak, sőt fehérváriaknak kellett helyet foglalniuk a büntetőpadon: előbb Szabó Krisztián, majd LoVecchio bűnhődött. A kettős emberhátrányt ugyan sikerült átvészelni, ám a 27. percben, éppen Szabó visszatérésének pillanatában Tomassoni kapáslövése a vasról éppen Dominic Monardo elé került, aki a kapuba vágta azt (2-0).

Két perccel a játékrész vége előtt aztán szépítettek a vendégek: egy jó letámadás után Latendresse húzta rá a játékszert, ezt kitolta a finn hálóőr, David Gilbert azonban közelről duplázni tudott (2-1). Erdély kiállításával zárult a periódus, így bolzanoi előnnyel indult a harmadik etap.
Az 50. percben Petan magas bottal való játékért volt kénytelen elhagyni a pályát, a fórt pedig David Gilbert takarásból eleresztett lövésével kihasználta a Fehérvár. A támadó duplázott, a Fehérvár AV19 pedig visszajött kétgólos hátrányból (2-2).

A tiroliak kezdték aktívabban a ráadást

Carruth két nagy védéssel tartotta meccsben a fehérváriakat, majd két kapáslövés után, két bolzanoi ütő tört el. Nem igazán tudott támadást építeni csapatunk, inkább a sereghajtó akarata érvényesült, Angelidis majdnem el is döntötte a derbit, de a Carruth ismét menteni tudott. Az utolsó másodpercekben már a magyar együttes dominált, ám de gól nem született, két nap alatt, második büntetőpárbajára készülhetett a Fehérvár AV19.

Az első körben Marchetti és Gilbert hibáztak, míg Micelli és Latendresse egyaránt betaláltak a következőben. A harmadik párban Halmo értékesítette rávezetését, Kógernek ez nem sikerült, így ismét egy ponttal gazdagodtak a székesfehérváriak.

EBEL:

HCB Südtirol Alperia (olasz)-Fehérvár AV19 3-2 (0-0, 2-1, 0-1, 0-0, 1-0) – büntetőkkel
Gól: M. Angelidis (24., emberelőnyben), D. Monardo (27., ee.), M. Halmo (65., büntető),ill. David Gilbert (38., 51., ee.)

Forrás: fehervarav19.hu