A Fehérvár kikapott Klagenfurtban

A Fehérvár AV19 kétgólos vereséget szenvedett Klagenfurtban az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

Julian Talbot szerzett győztes gólt. Fotó: erstebankliga.at

Az ötödik percben Jamie Lundmark cselezte ki a védelmet, az egyéni akcióból pedig megszerezte a vezetést a hazai csapat (1-0).

A második játékrész elején egy korongszerzés után Richter és Julian Talbot indulhattak kettő az egy ellen, a korong átcsorgott Rajnán, a hazaiak ünnepeltek, végül a bírók a videobírót hívták segítségül, hogy eldöntsék, a korong teljes terjedelmében áthaladt-e a gólvonalon (2-0).

A 25. percben Schnetzer szabálytalankodott Luttinennel szemben, így jöhetett a második vendégelőny, egy perc alatt sikerült is kihasználni a fórt, LoVecchio juttatta be a harmadba a korongot, a hazaiaknak pedig nem sikerült felszabadítani, a kapu elől pedig Arttu Luttinen bombázott a kapuba (2-1).

A harmadik harmad derekán nagy helyzet maradt ki klagenfurti oldalon, majd a kontrában Latendresse passzolt LoVecchio elé, aki fölé lőtt. Felpörögtek a hazaiak a következő percekre, ebből pedig újabb gólt értek el, 6 perccel a vége előtt Steven Strong kékvonalas lövése akadt be a hálóba (3-1).

A fehérváriaknak ez volt a tizedik mérkőzése, és hatodszor szenvedtek vereséget.

Benoit Laporte: „Harmadik mérkőzésünket játszottuk hat napon belül, és a mai mérkőzés korábbi kezdése sem nekünk kedvezett. Ugyan a srácok keményen dolgoztak, de látszott, hogy a hétórás buszút rányomta a bélyegét a teljesítményre. A mai mérkőzésen összességében ez volt a különbség a két csapat között, a hazaiak fejben sokkal frissebbek voltak, mint mi. Az első gólunk egy egyéni hibából született, majd előnyben is kaptunk egyet. Az emberelőnyünk sem működött úgy ma, ahogy kellett volna, és bár egy ilyen helyzetből szereztünk gólt, ha még egy lehetőséget értékesítünk, egyenlíthettünk volna, vagy akár meg is fordíthattuk volna a mérkőzést.”

EBEL:

EC-KAC (osztrák) — Fehérvár AV19 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
Gól: Jamie Lundmark (5.), Julian Talbot (21., emberhátrányban), Steven Strong (54.), ill. Arttu Luttinen (26.)

Fotó: Mudra László/MAC

Könnyed MAC-siker

A listavezető MAC Budapest simán, 7-0-ra verte a sereghajtó osztrák EV Vienna Capitalst a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Az első harmad nem hozott gólt, bár a MAC ekkor is próbálkozott becsülettel, de Matthias Tschrepitsch mind a 15 lövést hárította. A második húsz percben aztán beindult a henger, Fejes, Macaulay, Terbócs, Brown és Dansereau is eredményes volt. A záró periódusban Dansereau és Brown is duplázott, utóbbi ráadásul négy ponttal zárt, mert két asszisztja is volt. Szintén két találatban vállalt szerepet Orban, Nagy Krisztián és Garát is, míg Arany Gergely kapott gól nélkül zárta a meccset.

A MAC a fölényes sikerrel a tabella élére állt, és várja, hogy mire megy egymással hétfőn este a másik két dobogós, a DVTK és a Ferencváros.

Erste Liga:

MAC Budapest — EV Vienna Capitals (osztrák) 7-0 (0-0, 5-0, 2-0)
Gól: Fejes Nándor (26.), Scott Macaulay (29.), Terbócs István (34.), Jared Brown (37., 55., a másodikat emberelőnyben), Keegan Dansereau (40., 46.),

1.  MAC Budapest                 8  6   –   –   2  34-15  18 pont
2.  DVTK Jegesmedvék             7  5   1   –   1  24-11  17
3.  Ferencvárosi Torna Club      6  5   –   –   1  31-16  15
4.  UTE                          8  5   –   –   3  21-19  15
5.  Fehérvári Titánok            7  3   –   1   3  24-32  10
6.  SC Csíkszereda               7  3   –   –   4  19-19   9
7.  ASC Corona Brasov            7  2   –   1   4  22-24   7
8.  Dunaújvárosi Acélbikák       8  2   –   –   6  18-29   6