A Fehérvár kiütötte a Black Wings gárdáját

Fotó: erstebankliga.at

A Fehérvár hazai pályán 4-1-re legyőzte a Linzet az osztrák jégkorongliga szombati fordulójában. Az M4 Sport először közvetített élőben EBEL-mérkőzést. A MOL Ligában a címvédő DVTK négy góllal legyőzte hazai pályán az Újpestet.

Gyászszünet előzte meg a listavezető elleni összecsapást. A Volán-család ismét szegényebb lett egy kiváló szakemberrel; Kulcsár Antal, az öttusázók mesteredzője, akinek kulcsszerepe volt Székesfehérvár első és máig egyetlen olimpiai bajnoki címében, súlyos betegség után elhunyt. Az ő emléke előtt tisztelgett egyperces néma csenddel a csarnokot zsúfolásig megtöltő szurkolósereg.

A csapat is tudta a dolgát, álomszerűen indítottuk a találkozót. Egy perc sem telt el, amikor Kóger Dániel húzott középre, majd Ouzas mellett betuszkolta a pakkot a kapuba (1-0). A gyors vezető gól után előbb Moderer mehetett a büntetőpadra, a fórból még nem sikerült betalálni, nem úgy a 8. minutumban, amikor szép csiki-csuki végén Kevin Wehrs ért bele egy passzba a kapu előtt és megduplázta az előnyt (2-0).

A 31. percben megvolt az első fehérvári kiállítás is, Orbán ült ki a büntetőpadra, de kivédekezték a négy az ötöt. Három perccel később Nagy Gergő lőtt takarásból, majd Benk ugrott ki, gyönyörű csellel lerázta védőjét, de Ouzas eszén egyikük sem tudott túljárni. A játékrész végén ezt megbüntette a Linz. Egy kapu előtti kavarodás után Olivier Latendresse sokadig próbálkozásra már begyömöszölte a korongot a gólvonalon túlra (2-1).

A 49. percben járt legközelebb az egyenlítéshez a vendégcsapat, de a kapuvas kisegítette Rajnát. Egy perccel később ismét ő volt a főszereplő; már rátenyerelt a korongra, mikor Latendresse úgy leütközte, hogy a sisakja is leesett. A kanadai csatár mentségére szóljon, hogy az eset után azonnal elnézést kért a tettéért. Az 52. minutumban aztán Chis Francis nemes bosszút állt; elviharzott a szélen és nagy gólt lőtt a linzi hálóba (3-1). A hajrához érve Rob Daum időt kért, kapusát is levitte, Bodó Christopher pedig köszönte szépen, és a félpályáról fonákkal emelt az üresen tátongó kapuba, végleg eldöntve ezzel az összecsapást (4-1).

A Fehérvár AV19 kiváló játékkal tudatosította ellenfeleiben, hogy még nem adta fel az első hat hely megszerzésének esélyét. Ehhez azonban december 28-án a Salzburg, majd 30-án a Bécs elleni hazai mérkőzéseken is győzni kell.

Rob Pallin: „Eddig is teljesen, 100%-ig hittem abban, hogy jó csapatunk van, ez a mai siker számomra nem egy kiszaladt eredmény. A teljes mérkőzés alatt jól játszottunk, ennek így is kell lennie, nem húsz, nem negyven, hanem hatvan percnyi jó teljesítményre van szükség. És ha hatvan percig úgy játszunk, mint ma, akkor jó dolgok fognak történni. Banham, Sarauer és Bartalis közel 70 meccset hagytak ki együttvéve, tavaly 34 forduló után együttesen 34 gólt szereztek – idén nyolcat eddig. Nincs más oka annak, hogy miért állunk ott a tabellán, ahol, mint hogy a legjobb három játékosunk alig játszott, és amikor igen, akkor sem csúcsformában. A csapatunk egyre jobb – múlt héten azt mondtam, hogy úgy nézünk ki, mint ha szeptember vége lenne. Fokozatosan javulunk, egyre versenyképesebbek vagyunk, egyre nehezebb ellenünk játszani – és ez ma is látszott. Ha megszereztük a korongot, gyors ellentámadásokat vezettünk, minden ilyenre szükség van, ha kiváló csapat akarunk lenni. Azért fájt különösen, amikor nem ment jól a csapatnak, mert tudtam, hogy milyen potenciál van a társaságban. De ehhez az kell, hogy a húzóemberek húzóemberek legyenek, és eddig nem voltak azok. A mai meccs megmutatta, mennyire jók tudunk lenni. Az első harmad után akár négy góllal is vezethettünk volna, ebben az ellenfél mestere is egyetértett velem. Azt mondtam a fiúknak a mai edzés elején, hogy egy 10 meccses szezon indul számunkra tiszta lappal, nem érdekel, ki lőtt 10 gólt és ki egyet – minden előről kezdődik ma a listavezető ellen. Szeretem az ilyen kihívásokat. Három éve, amikor idejöttem, úgy éreztem, hogy valami hiányzik, a pozitív szemlélet, az önbizalom. Ez volt  az első és legfontosabb dolgom tavaly, hogy elhitessem a játékosokkal, hogy többre képesek; hogy elérjem: mindig pozitívak maradjanak, és mindig 120%-ot teljesítsenek, és jobbá tegyék a csapattársaikat ez által. Három pontot szereztünk, kreatívak és keményen küzdőek voltunk egyszerre – ez kimondottan tetszett, mert a hajtás mellett építkezni is tudni kell. Rajna nagy védéseket mutatott be fontos pillanatokban. De ez csak egy mérkőzés volt, még van kilenc, ezeken is legalább így kell játszanunk majd.”

EBEL

Fehérvár AV19 – Black Wings Linz (osztrák) 4-1 (2-0, 0-1, 2-0)
Gól: Kóger Dániel (1.), Kevin Wehrs (8.), Chris Francis (52.), Bodó Christopher (59., üres kapuba), ill. Olivier Latendresse (39.)

Négygólos DVTK-siker

A címvédő DVTK négy góllal legyőzte hazai pályán az Újpestet a jégkorong MOL Liga szombati játéknapján, ezzel újra a tabella élére állt. A hatodik Csíkszereda hazai pályán szétlövés után legyőzte a sereghajtó Brassót.

Dunaújvárosban három góllal nyert a Debreceni HK, a vendégek kapujában Vay Ádám 46 hazai lövésst hárított!

MOL Liga:

Dunaújvárosi Acélbikák – Debrecen 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)
Gól: Dancsfalvi Norbert (29., emberhátrányban), Könczei Áron (41., emberhátrányban), Hetényi Péter (50., emberelőnyben)

DVTK Jegesmedvék – UTE 6-2 (3-2, 2-0, 1-0)
Gól: Jarko Lepanen (2.), Keegan Dansereau (11.), Pavuk Attila (17., 32.), Hajós Roland (22., emberelőnyben), Somogyi Balázs (55.), ill. Turbucz Martin Zoltán (7.), Gágyor Péter (14.)

SC Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 5-4 (2-0, 2-3, 0-1, 0-0, 1-0) – szétlövés után
Gól: Alekszej Alekszejev (17., emberelőnyben, 19., 65., győztes büntető), Kalvis Ozols (30., emberelőnyben), Kirils Tambijevs (40.), ill. Petres Magor Tivadar (23., emberelőnyben, 33.), Bíró Gergő (28.), Molnár Zsolt (55.)

1.  DVTK Jegesmedvék          33  23  5   2   3 157- 83  81 pont
2.  MAC Budapest              33  23  3   3   4 154- 81  78
3.  Debrecen                  34  14  3   4  13 104-101  52
4.  Fehérvár AV19             31  14  3   2  12 112-100  50
5.  UTE                       33  11  5   4  13  95- 93  47
6.  SC Csíkszereda            34  10  5   4  15  99-124  44
7.  Ferencváros               33  10  2   4  17 109-129  38
8.  Dunaújvárosi Acélbikák    34  10  2   4  18  89-116  38