A Fehérvár nyert, a Körmend kikapott Belgiumban

Az Alba Fehérvár győzött, az Egis Körmend viszont kikapott Belgiumban a férfi kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában. A vasiak már az előző körben biztosították a legjobb 16 közé kerülésüket, a székesfehérvári csapat a mostani sikerével pedig életben tartotta továbbjutási esélyeit.

Kovács Ákos a labdával. Fotó: FIBA

Charleroi-ban folytatta szereplését az Alba Fehérvár. A belga csapattól itthon kikapott a magyar csapat, amely ezúttal jól kezdett, 15-8-nál időt kért a házigazda. Nem zökkentek ki azonban a ritmusból Lóránték, tizenkettővel vezetett az első negyed végén az Alba (15-27).

A folytatásban csak még tovább nyílt az olló. Hiába kért megint időt a Spirou, teljesen elbizonytalanodtak a belgák. Már hússzal ment az Alba, a hazaiaknak szinte semmi nem ment be, a második negyedben mindössze hat pontra voltak képesek, így igen magabiztos fehérvári vezetéssel mentek pihenőre a csapatok (21-42).

Akármivel is próbálkozott a belga csapat, nem járt sikerrel. A fehérváriak éltek a kínálkozó lehetőséggel, és a záró negyed előtt harmincöt ponttal vezettek a vendégek. Eldőlt a meccs.

Ettől függetlenül a hazaiak becsülettel mentek előre, és a negyedik etapot fölényesen meg is nyerték. Megállt ugyan a Fehérvár, de egymás elleni eredményben még így is jobb lett riválisánál, így ha az utolsó körben a belgák kikapnak Izraelben, Dzunics fiai mindenképpen továbbjutnak.

FIBA Európa Kupa, F-csoport, 5. forduló

Proximus Spirou Basket – Alba Fehérvár 52-74 (15-27, 6-15, 13-27, 18-5)
Spirou: Thomas 5/3, Libert 8/6, Marnegrave 8/3, Katic 2, Tuttle 6. Csere: Fusek -, Jarocsevics 6, Delalics 2, Gibbs 5/3, Gorgemans -, Marchant 6, Grant 4.
Alba: Hill 4, Harris 18/3, Simpson 11/9, Lóránt 13/6, Keller Á. 2. Csere: Horton 12, Kovács 2, Keller I. 4/3, Fenner 7, Filipovity 1, Brbaklics -.

A csoport állása: 1. Alba Fehérvár 8 (374-349), 2. Cmoki Minszk (fehérorosz) 8 (374-357), 3. Proximus Spirou Charleroi 8 (346-354), 4. Bnei Herzliya (izraeli) 6

Brüsszel visszavágott Körmendnek

A Körmend továbbjutása már az előző körben, a Balkan ellen hosszabbításban szerzett győzelemnél eldőlt. Gasper Potocnik a meccs előtt adott nyilatkozatában elmondta, hogy az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosoknak szán nagyobb szerepet, és inkább gyakorolja azokat az elemeket, amelyek fontosak lehetnek a jövőben.

Smith triplájával indult a találkozó, majd Harrell is betalált, 5-0-val kezdett a Brüsszel. Az első körmendi pontokat Wright szerezte meg, de a hazaiak egyértelműen jobbak voltak, Bosco büntetői után már 14-4-re vezettek. Állandósult a 10-12 pontos különbség, a Körmend nem találta a fogást ellenfelén. Lichodzijewski távolija után már tizenöttel vezetett a belga csapat (26-11), de a negyed végén Touyo is betalált kintről, 26-14-gyel ért véget az első etap

Csorvási duplájával zárkózott az MTE, de jött a válasz Lichodzijewskitől. Továbbra is a Brüsszel akarata érvényesült, ők domináltak, a Körmend nem találta a ritmust. Smith, majd Peterson volt eredményes, tizenhétre hízott a hazaiak előnye (39-22). Időt kért Potocnik, majd Németh kosara után Wright és Touyo is betaláltak, közben csak egy Peterson-büntető jött az ellenféltől (40-28). Egy újabb körmendi rövidzárlatot kihasználva visszaállt a tizenhét pontos Brüsszel-fór, ám a játékrész hajrája jobban sikerült Ferenczéknek. Horti kosara után Hollins volt eredményes kintről (47-37), majd ismét Horti talált be, ezúttal büntetőkből, 47-39-cel mehettek a játékosok fújni egyet a nagyszünetben.

Bíztató volt a Körmend játéka az első félidő végén, ám nem tudta ott folytatni a magyar csapat, ahol abbahagyta. 9-0-val kezdett a Brüsszel, négy percet kellett várni az első MTE-pontokra, melyeket Ferencz szerzett meg egy hármasból (56-42). Hollins büntetőjével zárkózott csapata, de jött Mouya és Foerts (60-43). Nem tudott faragni hátrányából a vasi csapat, végül 66-47-tel fordulhattak rá a felek a záró felvonásra.

Simmons kosarával húsz fölé nőtt a különbség, ekkor a lényegi kérdések már eldőltek. 81-54-re is vezettek a belgák, ehhez képest minimálisan még tudta csökkenteni hátrányát a Körmend, végül 86-64-es végeredmény alakult ki – írja a BB1.hu.

FIBA Európa Kupa, D-csoport, 5. forduló:

Basic-Fit Brüsszel – Egis Körmend 86-64 (26-14, 21-25, 19-8, 20-17)
Brüsszel: Bosco 7/3, Harrell 11/3, Smith 17/6, Simmons 15/3, Peterson 12. Csere: Lichodzijewski 5/3, Muya 6, Depuydt 6, J. Foerts 5/3, N. Foerts 2, Samardzic -, Lambrechts -.
Körmend: Wright 17/6, Hollins 4/3, Ferencz 6/6, Davis 2, Horti 4. Csere: Bán 3/3, Halász 1, Touyo 14/3, Koch 3/3, Csorvási 5, Németh 5/3.

A csoport állása: 1. (és már továbbjutott) Keravnosz Sztrovolu (ciprusi) 9 pont (422-372), 2. (és már továbbjutott) Egis Körmend 9 (405-408), 3. Basic-Fit Brussels 7, 4. Balkan Botevgrad (bolgár) 5

Forrás: BB1.hu/kosarsport.hu