A Fehérvár szétlövés után nyert Innsbruckban

Fehervar_AV19A Fehérvár AV19 szétlövés után 2-1-re nyert az Innsbruck vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) csütörtöki fordulójában, s ezzel sorozatban hetedik sikerét aratta. A meccsen az osztrák együttes 46-szor lőtt kapura, míg a magyar együttes csak 22-szer, ám Hetényi Zoltán remekül védett és 45 lövést hárított.

Hazai lövésekkel indult a találkozó, de Hetényi Zoltán – aki később az este egyik főszereplőjévé vált – magabiztosan hárította a piros-fehérek próbálkozásait. Jó két perc után megvolt az első fehérvári lehetőség is, Benk küldte kapura a pakkot, ezt Chiodo fogta könnyedén. Connolly révén a vendégeké volt az első kiállítás is a 3. perc elején. A harmad derekán aztán Bodo is kiment két percre, ezt az előnyt már veszélyesebben játszották meg a Cápák, de Hetényi állta a sarat.

A második harmad elején a hazaiak villámgyorsan keresztülhúzták a Fehérvár AV19 számításait, mikor mindössze 21 másodperccel a játékrész kezdete után, egy szépen kijátszott akció végén Hunter Bishop megszerezte a vezetést (1-0). Ráadásul jöttek sorban a fehérvári kiállítások. Előbb Wehrs ment ki, majd szinte egyszerre Martinelli és Orban – jó egy percig három az ötben védekeztünk, de sikerült kapott gól nélkül kihúzni a kettős emberhátrányt.

Szaller áthúzódó kiállítását is kivédekezték a vendégek, Hetényi és a speciális védekező egységek jó játéka bizakodásra adhatott okot. Az 52. percben aztán megtört a jég, Sárpátki passzából Kóger Dániel egalizált (1-1).

Sikerült eljutni a hosszabbításig, ami roppant fontos egy pontot ért. A ráadásban a hazai csapat volt az aktívabb, mondani sem kell, egy emberelőny is jutott nekik, de kihúztuk és következhettek a büntetők.

Az első körben Spurgeon próbálkozását Hetényi megfogta, Nagy Gergő viszont bevágta, ezzel nálunk volt az előny. A másodikban Bishop egyenlített, míg Bodo kísérletét védte Chiodo, így a döntés az utolsó körre maradt. A harmadik körben Lammers elhibázta, következett Chris Francis, aki belőtte, ezzel zsinórban a hetedik meccsét is megnyerte a Fehérvár AV19 (1-2).

EBEL:

Innsbruck (osztrák) – Fehérvár AV19 1-2 (0-0, 1-0, 0-1, 0-0) – szétlövés után
Gól: Hunter Bishop (21.), ill. Kóger Dániel (52.), Chris Francis (győztes büntető)

Forrás: fehervarav19.hu