A Fehérvári Titánok győztek Diósgyőrben

TitanokA Fehérvári Titánok csapata idegenben 2-1-re legyőzte a címvédő DVTK Jegesmedvék együttesét a jégkorong MOL Liga alapszakaszának hétfői rangadóján.

A Miskolci Jégcsarnokban a 38. percben Krogh lőtt a kék vonalról, Szabó Krisztián pedig jó ütemben szúrt bele a lövésbe, a kipattanót pedig Vincze Péter tolta Adorján mögé (0-1).

Ahogy sejteni lehetett, fokozta a tempót a hazai csapat a záró játékrészben, de a lendületet a 49. percben újra Vincze Péter törte meg. Újabb remek összjáték, és a szerencse is kellett a második gólhoz, ugyanis Adorján kitett korongja Kocsis lábán megpattanva Szabó Krisztián elé került, aki egy csel után az érkező Vincze elé passzolt, aki az üres kapuba lőtt (0-2).

Az 57. percben pedig megérkezett a szépítés, Peter Sakaris egy kipattanót értékesített (1-2). Két perccel a mérkőzés vége előtt már hat a négy ellen támadhattak a hazaiak, Bradley mester egy kiállítás után a kapusát is lehozta, de a Fehérvári Titánok önfeláldozó védekezésének és fegyelmezett munkájának köszönhetően mindhárom pontot elhozta a címvédő otthonából.

Vincze Péter: „Az edzőktől a játékosokig mindenki elhitte ma, hogy lehet esélyünk és hogy tudunk egy kisebb meglepetést okozni. Ennek volt köszönhető az, hogy vezettünk a mérkőzés második harmada után, valamint annak, hogy igazi csapatként játszottunk. A letámadásokban, a visszazárásokban és fegyelmezettségben kereshetjük a mai győzelem kulcsát, nem ijedtünk meg az ellenféltől. A csapat már bukott el innen mérkőzést, de mindenki bízott abban, hogy meglesz a győzelem rendes játékidőben. Szerdán, még fegyelmezettebb játékkal szeretnénk újra meglepetést okozni.”

A Ferencváros kétgólos hátrányból állt fel a Sport Club Csíkszereda otthonában, Farkas Lőrinc és Inglis Ákos még az első harmadban ki tudott egyenlíteni (2-2). Végül a győztes gólt Kiss Ákos szerezte az 54. percben.

A zöld-fehérek pénteken Pesterzsébeten fogadják az UTE-t. A Fradi-Újpest hokirangadót az M4 Sport élőben közvetíti.

[Customads id=646335]
MOL Liga:

DVTK Jegesmedvék – Fehérvári Titánok 1-2 (0-0, 0-1, 1-1)
Gól: Peter Sakaris (57.), ill. Vincze Péter (38., 49.)

SC Csíkszereda – FTC 2-3 (2-2, 0-0, 0-1)
Gól: Bíró Tamás Áron (4.), Dimitrii Koviazin (11.), ill. Farkas Lőrinc Simon (15.), Inglis Ákos (16.), Kiss Ákos (54.)

Corona Brasov – UTE 4-1 (1-0, 1-0, 2-1)
Gól: Tomás Klempa (9., 26.), Molnár Zsolt (56.), mihály Árpád (58., emberhátrányban), ill. Martín Frolik (59.)

Továbbra is az M4 Sporton a Fehérvár AV19

EBEL- és MOL Liga-mérkőzések is képernyőre kerülnek a 2016/2017-es szezonban.

Az október 2-i, Linz elleni találkozót már élőben közvetíti a csatorna, majd az alapszakaszban még további 12-14 mérkőzés kerül képernyőre.

Az EBEL-csapat mérkőzései mellett a Fehérvári Titánok két hazai, és egy idegenbeli mérkőzése is élőben lesz nézhető, október 14-én a DVTK Jegesmedvék, míg november 14-én a Ferencváros elleni találkozót közvetítik, valamint az október 24-i újpesti mérkőzés is élőben lesz látható.