A Ferencváros 12 góllal nyert Debrecenben

Debrecen, 2016. január 13. A ferencvárosi Cifra Anita (b), valamint a debreceni Jelena Despotovic (k) és Bobana Klikovac (j) a női kézilabda NB I-ben játszott DVSC-TVP - FTC-Rail Cargo Hungaria mérkőzésen a Hódos Imre Sportcsarnokban 2016. január 13-án. DVSC-TVP - FTC-Rail Cargo Hungaria 18-30. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A ferencvárosi Cifra Anita (b), valamint a debreceni Jelena Despotovic (k) és Bobana Klikovac küzd a labdáért. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A címvédő, listavezető Ferencváros könnyedén nyert Debrecenben a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Negyed órával a kezdő sípszó előtt már keresve is nehezen lehetett szabad helyet találni a Hódos Imre Sportcsarnokban, 2300-an ültek a lelátón.

Szucsánszki, Szamoránsky, Szöllősi-Zácsik, Hornyák, Kovacsicz, Schatzl és Szikora kezdővel indutl csatába a Fradi, Hornyák nem is tétlenkedet sokáig megszerzte az első gólt. Ahogyan a szurkolótáborok, úgy a hölgyek is a pályán ezer fokon égnek, sorban potyogtak a gólok. Az újabb Hornyák gólra, újabb Karnik gól volt a válasz, igazi tűzijátékot produkált mindkét támadósor. Szikora remekül védett hátrányban, majd Szöllősi-Zácsik is labdát lopott, de végül a kapufa segített a hazai csapaton. A gólzáport kemény védekezés váltotta fel.

A gólcsendet Hornyák törte meg harmadik találatával, háromra növelve az előnyt, egyből kapust is cseréltek a hazaiak. Szikora neve mellett sokasodtak a strigulák, sorozatos bravúrjai után, majd Lukács és Schatzl is felavatta a frissen beállt kapust.

A hazai gólínséget Sirián tudta megtörni hosszú idő után. Úgy rohant az eredmény után a Loki, mintha vadat űztek volna, azonban a villámléptű Lukáccsal nem tudták felvenni a versenyt, hatalmasat bombázott a kapuba. Az újabb piros-fehér rohamnál Schatzl blokkolt, majd ráadásként a hazai kapu sarkát is kipókhálózta.

A debreceni emberhátrányt vészkapussal próbálta kompenzálni Tonje Tiselj, de ezt először Hornyák, majd Szikora is egész pályás góllal büntette. A félidőre hét gólos előnnyel mehettek pihenni a Saslányok.

Úgy kezdődött a második játékrész is, ahogyan az első, Hornyák növelte tovább találatainak számát. Garbuz adott bele mindent, hogy ne maradjon nagyon szégyenben a hazai csapat, azonban a Szucsánszki vezette zöld-fehér támadósor továbbra is ellenállhatatlanul muzsikált. Ébresztőt trombitált a hazai publikum, azonban Cifra és Schatzl egymás után mattolták a Loki védelmet. Ezekben a pillanatokban csak büntetőkből tudta Siska bevenni Tomasevic kapuját.

A hajrára fordulva is robogtak a csapatok, a Lokitól Siska lőtte harmadik gólját, míg a Fraditól Szekerczés és Mészáros volt a két nehézbombázó. A mérkőzés végére is egy rövid tűzijátékot tartogattak még a csapatok, de nem lehetett kérdéses az egyértelmű zöld-fehér siker.

Tone Tiselj: „A meccs elején jól védekeztünk, sajnos a folytatásban nem, tudtuk ezt a szintet tartani. Sokat hibáztunk, ezért lett ilyen nagy a különbség, de a lényeg, hogy tanuljunk ebből a vereségből, mert Magyarország és Európa egyik élcsapat ellen játszottunk.”

Elek Gábor: „A támadójátékunk még nem az igazi, de a védekezésünk elsőrangú volt, így reális a különbség.”

A nap másik összecsapásán a Dunaújváros a jó második félidei játékának köszönhetően hozta el a 2 pontot az MTK Budapesttől.

Női kézilabda NB I, 14. forduló:

DVSC-TVP – FTC-Rail Cargo Hungaria 18-30 (8-15)
Gól: Siska 4(3), Gabruz 3, Kudor 3, Karnik Sz. 2, Kelemen 2, Sirián 2, B. Klikovac 1, Slakta 1, ill. Hornyák Dóra 10, Szekerczés Luca 5(2), Lukács 3, Schatzl 3, Kovacsicz 2, Szöllősi-Zácsik 2, Cifra 1, Mészáros R. 1, Pena 1, Szucsánszki 1.

MTK Budapest – Dunaújvárosi Kohász KA 22-28 (14-12)
Gól: Barna Éva 5, Valovics Nóra 5, Baciková 3, Kovács Gréta 2, Dakos 2, Faluvégi 2, Balog B. 1(1), Tóth M. 1, Szádvári 1, ill. Triscsuk Krisztina 6(1), Szalai Babett 5, Vincze Melinda 5, Azari 4, Takács Dusmáta 4, Kovács Anna 3(1), Bulath Anita 1.

1.  FTC-Rail Cargo Hungaria     14 13   1   –  445-311  27 pont
2.  Győri Audi ETO KC           13 12   –   1  415-275  24
3.  Dunaújvárosi Kohász KA      14  9   2   3  406-348  20
4.  Siófok KC                   12  9   –   3  337-294  18
5.  Érd                         13  8   –   5  340-298  16
6.  DVSC-TVP                    14  6   –   8  360-359  12
7.  Ipress Center-Vác           13  6   –   7  329-332  12
8.  Fehérvár KC                 13  5   1   7  313-306  11