A Ferencváros döntetlent játszott Nordhausenben

kovacsics_anikoA Ferencváros 29-29-es döntetlent játszott a német Thüringer HC otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörének ötödik fordulójában.

A hazaiak magyar jobbátlövője, Planéta Szimonetta nem szerepelt a keretben, mert ezen a héten megoperálták, kivették a csavarokat a térdéből, így a szezon hátralévő részében már nem játszhat. Csapatából rajta kívül is többen hiányoztak, így csak hat cserejátékost tudtak benevezni.

Eleinte felváltva estek a gólok, majd a Ferencváros másfél perc alatt négyszer is eredményes volt (5-8). A huszadik percben már öt góllal vezetett a magyar csapat (8-13), de a Thüringer támadójátéka hatékonyabbá vált, és hét perc múlva egyenlített (15-15).

Az FTC kétgólos előnyről kezdte a második felvonást, újabb hét perc elteltével viszont már a kiegyensúlyozottabban, pontosabban kézilabdázó németek vezettek (20-18). Kapusuk, Dinah Eckerle remekül védett, a 44. percben már az ötödik hétméterest hárította.

Hiányzott a lendület a vendégek játékából, ezért tíz perccel a vége előtt már háromgólos hátrányban voltak (26-23). A hajrá szorosan és izgalmasan alakult, húsz másodperccel a vége előtt az FTC büntetőből egyenlített (29-29), majd a házigazdák a győzelemért támadtak, de Bíró Blanka védeni tudott.

A Thüringer – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa a cseh Iveta Luzumova volt, aki mind a 12 lövését gólra váltotta.

A Ferencváros jövő szombaton a montenegrói Buducnost Podgoricát fogadja a középdöntő utolsó fordulójában.

Női kézilabda BL, 2. csoportkör, 5. forduló, 1. csoport:

Thüringer HC – FTC-Rail Cargo Hungaria 29-29 (15-17)
THC: Eckerle, Szott (kapusok), Aguilar, Engel 3 (1), Houette 6, Jakubisova 3, Kiedrowski, Luzumova 12 (4), Niederwieser 1, Pintea 3, Redder, Schmelzer 1, Wohlbold. Edző: Herbert Müller.
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi 1, Hornyák D., Jovanovics 3, Kovacsics 3 (3), Lukács 3, Mészáros 1, Monori, Pena 2, Schatzl 3, Snelder 2, Szarka 2, Szekeres, Szucsánszki 3, Zácsik 6. Edző: Elek Gábor

Metz Handball (francia) – HC Vardar Szkopje (macedón) 42-28 (19-16)
Metz: Ana Gros 12, Xenia Smits 8, Zaadi Deuna 4, Luciano 4, Maubon 3, Aoustin 2, Flippes 2, Horacek 2, N’Diaye 2, Pop-Éazic 2, Rajcic 1.
Vardar: Andrea Penezic 10, Lazovic 3, Radicevic 3, Althaus 2, Herrem 2, Lacrabere 2, Mavsar 2, Ristovska 2, Khmyrova 1, Lekic 1.

19:00 Buducsnoszt (montenegrói)-Asztrahanyocska (orosz)

A csoport állása: 1. Ferencváros 14 pont/9 mérkőzés, 2. Vardar Szkopje (macedón) 13/9, 3. Buducnost Podgorica (montenegrói) 10/8, 4. Metz (francia) 8/9, 5. Thüringer HC 5/9, 6. Asztrahanocska (orosz) 2/8