A Ferencváros és a Veszprém is idegenben győzött 10-10 góllal

Vac_FTCA Telekom Veszprém Budakalászon, míg az FTC-Rail Cargo Hungaria Vácon nyert tíz ponttal az elsőosztályú kézilabda-bajnokságban.

Vácon Elek Gábor alaposan feltüzelte a Kovacsics Anikót nélkülöző együttesét, már az első percekben egyértelművé vált, hogy melyik a jobb csapat – pedig az egyaránt brazil Barbara Arenharttal és Alexandra do Nascimentóval a nyáron megerősödött együttes veszélyes ellenfélnek tűnt hazai pályán. Főként a hazaiak két szélsőjére kellett figyelni, mert Nascimento és Sanja Radosavljevic összesen hatvanhat gólt szerzett az eddigi hét fordulóban.

Talán épp miattuk állította a kapuba Elek Gábor Bíró Blankát, hiszen ő a szélről érkező lövéseket általában jobb hatékonysággal hárítja, mint Szikora Melinda. A szakember döntése helyesnek bizonyult, mert a kapus zseniálisan kezdett, tíz perc alatt ötször hárított, és csupán két gólt kapott, így nem is volt csoda, hogy 7-2-re vezettünk. Támadásban Nerea Pena villogott, betörésből, átlövésből és hetesből is eredményes volt, vezérletével a 27. percben már kilenccel vezetett a Fradi.

A második játékrész elején Elek Gábor még tízgólos előnynél is leteremtette a csere helyett támadni igyekvő Szekeres Klárát, aki egyébként szerdán is üzembiztosan értékesítette a gyors indításnál kínálkozó egyetlen lehetőségét. A második félidőben valamelyest talán csökkent Bíró Blanka hatékonysága, továbbra is nagyon jó átlagot hozott, fontos labdákat fogott. Végül tíz góllal, 30-20-ra győzött a Ferencváros.

Szilágyi Zoltán, a Vác vezetőedzője: Gratulálok volt játékosomnak, Elek Gábornak, megérdemelten távoztak Vácról két ponttal. Az elején lehetet látni, hogy nehéz dolgunk lesz, a Fradi kiválóan védekezett, nem tudtuk feltörni a falát, és sajnos nem voltak átlövés gólok. Védekezésben hiányoztak a megállító faultok, de ki kell emelnem, hogy Barbara Arenhart kiválóan védett.”

Elek Gábor, az FTC vezetőedzője: „A mérkőzést a jó kezdésünk döntötte el. Kiválóan védekeztünk, szuper volt a kapus teljesítményünk, és a védések után könnyen lőttünk gólokat. Szeretném elmondani, hogy speciális helyzetben voltam, mert két egykori edzőm csapata ellen játszottunk. Sok köszönettel tartozom nekik, úgyhogy az egyik szemem sír, a másik meg nevet – kár, hogy négy pontot nem lehet adni egy meccsért, viszont így, hogy csak kettő van, jó, hogy a miénk lett. Kívánom, hogy a továbbiakban szép sikereket érjen el a Vác.”

K&H női kézilabda liga

8. forduló:

Ipress Center Vác – FTC-Rail Cargo Hungaria  20-30 (9-16)
Vác: Arenhart, Balog (kapusok), Basic, Bató, Farkas V. 1, Hámori 1, Helembai, Jovetic 2, Kácsor 1, Nascimento 2, Radosavljevic 2, Soós 3, Szondi 3, Takács B. 1, Temes 4 (2), Vukcsevics.
FTC: Szikora, Bíró (kapusok), Faluvégi 2, Hornyák D. 4, Jovanovic, Lukács 1, Márton, Mészáros, Monori, Mód, Pena 9 (2), Schatzl 5, Snelder 4, Szarka, Szekeres 1, Szucsánszki 4.

Alba Fehérvár KC – MTK Budapest 30-22 (17-13)
Fehérvár: Herr, Sipeki (kapusok), Bandelier 8, Boldizsár, Djordjevszka, Hajduch, Ishitate 1, Kazai, Lavko 2, Májer 6, Mendy 4, Pelczéder 2, Piedade 1, Rideg, Rózsás, Tilinger 6 (5).
MTK: Hlogyik, Putz, Víg (kapusok), Blaubacher 1, Dakos 3 (1), Gorilska 5 (3), Háfra 2, Horváth D., Hosszu, Juhász E., Kovács G., Nyikolajenko 2, Slakta 4, Stranigg 1, Szádvári 3, Tóth E. 1.

November 18., péntek:
18:00 Mosonmagyaróvár-EUbility Group Békéscsaba

November 19., szombat:
18:00 Siófok-DVSC TVP

Ligetvári Patrik hét gólt szerzett Budakalászon

Negyvenöt percig tartotta magát az újonc

A címvédő Telekom Veszprém 32-22-re legyőzte idegenben a Budakalászt a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

Folytatódott az erőltetett menet – négy nap elteltével a harmadik meccsét játszotta a Telekom Veszprém, amely szerda este az újonc Budakalászhoz látogatott. Ahogyan az várható volt, Javier Sabaté több alapemberét is pihentette a PSG elleni vasárnapi BL-csúcsrangadóra.

handballveszprem.hu közvetítése szerint így is jól kezdett a Veszprém, amely 4-4-es állást követően – Ancsin Gábor vezetésével – ellépett négy góllal. Nem adta azonban olcsón a bőrét a tabella hatodik helyén álló házigazda: Bohács találatainak köszönhetően a játékrész kétharmadánál ismét egált mutatott az eredményjelző (9-9). A hátralévő időben felválta estek a találatok, Milasevicnek köszönhetően végül a mieink vonulhattak egygólos előnnyel a szünetre.

A térfélcserét is követően is tapadt riválisára a Budakalász, 15-16-os állánál aztán zsinórban hármat lőttek a bakonyiak. A vendégeknél Ligetvári Patrik, a túloldalon az exszegedi Sutka járt élen a gólszerzésben. Utóbbi révén a meccs háromnegyedénél még mindig csak két gól volt a különbség.

A hajrára viszont elkészült erejével az újonc. A Sabaté-csapat – Gulyás Péter, Iváncsik Gergő és Kopljar vezetésével – zsinórban hetet lőtt válasz nélkül. A két pont sorsa ezzel természetesen el is dőlt, a végjátékban a veszprémi fiatalok is pályára léptek. A címvédő magabiztos győzelmét semmi sem fenyegette, végül tíz gól lett a differencia.

Férfi kézilabda NB I, 14. forduló:

CYEB Budakalász – Telekom Veszprém 22-32 (11-12)
Budakalász: Váczi, Tamási – Halász, Czina, Koncz 3, Nagy B., Holdos, Tóth Á. 3, Józsa, Mazák 1, Sutka 6 (3), Rédai 1, Völker, Bohács 7, Semikov 1.
Veszprém: Borbély – Gulyás 4, Ancsin 5, Blagotinsek 1, Schuch Ligetvári 7, Iváncsik G. 5 (1). Csere: Mikler (kapus), Aflitulin 2 (1), Kopljar 2, Terzic, Milasevic 5 (2), Füzi 1, Molnár, Schmid, Lékai.

Forrás: Fradi.hu/MKSZ/vehirsport.hu