A Fradi fölényesen nyert a Thüringer ellen

Budapest, 2017. február 4. Iveta Luzumova, a Thüringer HC (b) és Kovacsics Anikó, a Ferencváros játékosa a női kézilabda EHF Bajnokok Ligája második csoportkörében játszott FTC-Rail Cargo Hungaria - Thüringer HC mérkőzésen az Elek Gyula Arénában 2017. február 4-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

Iveta Luzumova (Thüringer HC) és Kovacsics Anikó összecsapása. MTI Fotó: Kovács Tamás

A Ferencváros 32-24-re legyőzte a német Thüringer csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörének 1. csoportjában, a második forduló szombati játéknapján.

Az FTC ezt megelőzően legutóbb több mint kilenc éve, 2008. január 6-án játszhatott a népligeti sportcsarnokban Bajnokok Ligája-mérkőzést. Mivel a BOK (korábbi Syma) Csarnok a középdöntő minden időpontjában foglalt, az európai szövetség (EHF) engedélyezte, hogy a csapat a teljesen megújult Elek Gyula Arénában fogadja ellenfeleit.

Utoljára a meccs harmadik percében, 2-2-nél volt döntetlen az állás, amikor a Győri ETO és a Siófok korábbi játékosa, a spanyol Macarena Aguilar Díaz volt a vendégektől eredményes. A folytatásban Bíró Blanka remek kapusteljesítményére és Schatzl Nadine góljaira alapozva fokozatosan növelte a különbséget a Ferencváros. A magyar együttes holland légiósa, Danick Snelder rendkívül motiváltan kézilabdázott, nyilván azért is, mert hat évet töltött a Thüringer együttesében.

Amikor az ellenfél 7-3 után elkezdett felzárkózni, Elek Gábor vezetőedző az időkéréskor hatékonyabb, keményebb védekezést kért a játékosaitól, de a németek tovább csökkentették a különbséget (10-9). Az első félidőből hátralévő időben viszont már csak egy gólt kapott az FTC, így a szünetben ismét megnyugtató előnnyel vezetett (15-10).

Budapest, 2017. február 4. A ferencvárosi Nerea Pena Abaurrea (k), valamint Crina Elena Pintea (b) és Anika Niederwieser, a Thüringer HC játékosai a női kézilabda EHF Bajnokok Ligája második csoportkörében játszott FTC-Rail Cargo Hungaria - Thüringer HC mérkőzésen az Elek Gyula Arénában 2017. február 4-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

Nerea Pena Abaurrea (k) Crina Elena Pintea (b) és Anika Niederwieser között. MTI Fotó: Kovács Tamás

Szucsánszki Zita és Hornyák Dóra vezérletével a második felvonást is remekül kezdte a magyar csapat, amely tíz perc alatt 7-1-es sorozatot produkált, ezzel tulajdonképpen eldöntötte a meccset. Mivel ebben az időszakban már a támadás mellett védekezésben is pontos volt a Ferencváros, kisvártatva a tíz gólt is meghaladta a különbség (23-12), amely a lefújásig csupán hárommal csökkent (32-24).

A Thüringer játékosai közül Meike Schmelzer, Kerstin Wohlbold és a francia Manon Houette is négyszer volt eredményes, a csapat magyar légiósa, Planéta Szimonetta három gólt dobott.

Az FTC jövő vasárnap a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában folytatja a középdöntőt.

Női Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Thüringer HC (német) 32-24 (15-10)
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi 1, Hornyák D. 4, Jovanovic 1 (1), Kovacsics 3, Lukács 3, Mészáros 2, Monori, Pena 3 (1), Schatzl 3, Snelder 4, Szarka 2, Szekeres 2, Szöllősi-Zácsik, Szucsánszki 4. Edző: Elek Gábor.
Thüringer: Eckerle, Krause 1 (kapusok), Aguilar 1, Engel 2 (1), Houette 4, Jakubisova 2, Kiedrowski 1, Luzumova 1 (1), Niederwieser, Pintea, Planéta 3, Scheffknecht 1, Schmelzer 4, Van de Wiel, Wohlbold 4. Edző: Herbert Müller.

Az 1. csoport további mérkőzései
Február 4., szombat:

Asztrahanocska (orosz)–Buducnost (montenegrói) 21–34 (10–18)
17:30 HC Vardar (macedón)–Metz (francia)

A csoport állása: 1. FTC 11 p (176-164), 2. Vardar 9 p (165-130), 3. Buducnost 8 p (168-144), 4. Metz 4 p (122-120), 5. Thüringer HC 4 p (149-164), Asztrahanyocska 0 p (145-203)