A Ferencváros győzelemmel kezdett Dunaújvárosban

LamahA dobogós helyekért harcoló Ferencváros egygólos győzelmet aratott az újonc és bennmaradásért küzdő Dunaújváros vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A Videoton kétgólos előnyt tékozolt el Győrben.

A vendégszurkolóknak kicsivel több mint fél órát kellett várniuk arra, hogy kedvenceik megszerezzék a vezetést, de a Ferencváros addig is uralta a mérkőzést. A 32. percben Varga húzott el a jobb oldalon, beadása után Böde megszerezte a labdát Hidvégitől, majd Roland Lamah elé tálalt, a belga támadó pedig higgadt csel után talált a kapuba (0-1).

A második játékrészben jobban kezdett az újvárosi csapat, ám egyenlítésig nem jutott, a folytatásban pedig visszavette a meccs irányítását az FTC, amely többször is a kapufát találta el, aztán a hajrában már leginkább csak az eredmény megtartása volt a célja.

A fővárosi csapatnak ez volt az idénybeli tizedik győzelme, míg az újvárosiak tizedszer kaptak ki a szezonban. Az FTC feljött a negyedik helyre a tabellán, míg a Dunaújváros a 15., kieső helyen maradt.

Thomas Doll, az FTC vezetőedzője: „Természetesen örülünk, hogy nyertünk. Mindkét csapat számára nehéz volt a mérkőzés a rendkívül mély talaj miatt. Megkönnyíthettük volna a dolgunkat, több helyzetet is kihagytunk. Ugyanakkor dicséret illeti a Dunaújvárost is, nagyon szervezetten futballoztak. A második félidő első 10 percével nem voltam elégedett, ekkor nem vállaltuk fel elég keményen a párharcokat. Az első mérkőzés a hosszú felkészülés után nagyon fontos, épp ezért összességében örülök, hogy megszereztük a három pontot.”

OTP Bank Liga, 18. forduló:

Dunaújváros Pase-Ferencváros 0-1 (0-1)
Gól: Lamah (32.)
Dunaújváros Pase: Nagy G. – Villám, Farkas, Hidvégi, Csehi – Lázár Zs., Petneházi, Böőr (Jakab, 88.), Papp (Orosz, 46.), Nikházi – Eppel (Godslove, 72.)
Ferencváros: Dibusz – Nalepa, Dilaver, Mateos, Ramírez – Varga R. (Nagy D., 72.), Gera, Hajnal (Gyömbér, 67.), Somalia, Lamah (Ugrai, 87.) – Böde.

Kétgólos előnyt tékozolt el Győrben a Videoton

A listavezető Videoton kétgólos előnyét eltékozolva 2-2-es döntetlent játszott a Győr otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén, így hat pontra csökkent az előnye a második MTK Budapesttel szemben.

Az első félidőben sokkal jobban és célratörőbben futballozott a székesfehérvári együttes, ennek köszönhetően megérdemelten kétgólos előnybe került, de a játékrész hajrájában magukhoz tértek a hazaiak és még a szünet előtt szépítettek egy értékesített büntető révén.

A folytatásban kiegyenlítettebb játék folyt a magyar szinten jó iramú és színvonalas találkozón, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, igaz a hajrában már csak a Győr veszélyeztetett és a hosszabbításban Priskin révén egyenlített, így igazságos döntetlen született.

A székesfehérváriak hét bajnoki találkozó óta veretlenek.

Győri ETO FC-Videoton FC 2-2 (1-2)
Gól: Koltai (45., 11-esből), Priskin (91.), illetve Nikolics (31.), Juhász (39.)
Győri ETO FC: Kamenár – Brdarovski, Lipták, Lang, Dinjar (Ibanez, 40.) – Pátkai (Kvilitaia, 62.), Windecker, Bucsa, Koltai – Priskin, Stevanovic (Priso, 43.)
Videoton FC:  Calatayud – Szolnoki, Juhász R. (Brachi, 62.), Sakla, Fejes – Oliveira, Trebotic, Kovács I. (Alvarez, 67.), Simon Á., Gyurcsó (Mareval, 84.) – Nikolics.