A Ferencváros két góllal nyert Angyalföldön

Vasas_FTCA listavezető Ferencváros kétgólos győzelmet aratott az újonc Vasas otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.

Jó iramú, izgalmas első félidőt láthatott a közönség. A vendégek  birtokolták többet a labdát, több nagy helyzetet is kidolgoztak, de a befejezésbe rendre hiba csúszott. A Vasas kontratámadásokkal veszélyeztetett.

A szünet után felőrölte riválisa ellenállását az FTC, amely Böde két gyors találatával eldöntötte a három pont sorsát. A gól után visszaesett az iram, a vendégek nem igazán erőltették a támadásokat, a hazaiak pedig nem tudták átjátszani a zöld-fehérek védelmét, így több gól már nem esett.

– A várakozásoknak megfelelően egy nehéz meccset játszottunk – fogalmazott Thomas Doll– Meg szeretném dicsérni az ellenfelet, mert jól elvégezte a feladatát, végig letámadott bennünket. Az első félidőben nem sikerült nyugodtan futballoznunk, nem tudtuk a játékot az ellenfél tizenhatosa elé összpontosítani. Volt pár nagy lehetőségünk, de sajnos akkor még nem találtunk be. A második félidőben sokkal gyorsabban játszottunk, volt pár nagy helyzetünk is. Sokat futottunk, akárcsak az ellenfél, amely talán egy picit elfáradt, így több területünk maradt. A megfelelő pillanatban sikerült gólt szereznünk, és utána nem sokkal később meglőttük a másodikat is. Örülünk, hogy itt lehettünk, a Vasas egy tradicionális klub, jó érzés egy ilyen párharcot megnyerni. (Fradi.hu)

A zöld-fehérek ezzel továbbra is százszázalékosak, míg az angyalföldieknek ez volt a harmadik veresége.

A Ferencváros tavaly október 4. óta nem talált legyőzőre a bajnokságban, veretlenségi sorozata immár 23 mérkőzéses.

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Vasas-Ferencváros 0-2 (0-0)
Illovszky Stadion, 4000 néző. Vezette: Kassai
Gól: Böde (48., 59.)
Vasas: Nagy G. – Osváth, Grúz, Debreceni, Hangya – Vida, Adavomic (Ádám, 74.), Berecz – Lázok, Remili (Murka, 84.), Kenesei (Novák, 64.)
Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Leandro, Nalepa, Ramírez – Nagy Á., Somalia – Gera, Hajnal (Radó, 64.), Lamah (Gyömbér, 74.) – Böde (Busai, 79.)

Hosszabbításban szerzett gólokkal fordított a Videoton

A 93. percig vezetett, mégis kikapott a Diósgyőr hazai pályán a Videotontól.

Aktívan kezdte a mérkőzést a Diósgyőr, letámadta a Videotont, amely jó darabig nem tudta szervezetten kihozni a labdát, így támadást sem volt képes vezetni. A vendégek első helyzetére csaknem félórát kellett várni, akkor is pontrúgásból alakult ki veszély. A játékrész hajrájára a DVTK lendülete is megtört, emiatt az utolsó percekben a pálya közepén zajlott az akkor már nem túl látványos játék.

Nagy Videoton-helyzettel indult a második félidő – Maréval három méterről nem találta el a diósgyőri kaput -, két perccel később pedig emberhátrányba került a vendégcsapat: Simon Ádám kézzel ért a labdába a pálya közepén, amiért megkapta második sárga lapját. A Diósgyőr viszont nem élt a lehetőséggel, sokáig egyáltalán nem erőltette a támadásokat, miközben a másik oldalon adódott egy-két helyzet. A vége felé a hazai együttes is ismét veszélyeztetett, de a befejezéseknél hiányzott a határozottság.

A tíz emberrel is küzdő Videoton az ötperces hosszabbításban egy rossz hazaadást kihasználva szépített, majd másfél perccel később a győztes gólt is megszerezte.

Diósgyőri VTK – Videoton FC 1-2 (1-0)
Diósgyőr, 4264 néző, v.: Iványi
Gól: Koman (9., 11-esből), illetve Oliveira (93.), Pátkai (95.)
Kiállítva: Simon Á. (48.)
DVTK: Antal – Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes – Egerszegi – Nikházi (Bognár, 46.), Koman, Barczi (Takács T., 72.), Bacsa (Halmai, 89.) – Grumic
Videoton: Pajovic – Szolnoki, Vinícius, Lang, Maréval – Simon Á. – Heffler (Ivanovski, 62.), Trebotic (Luijckx, 58.), Pátkai, Gyurcsó – Soumah (Oliveira, 69.)

Az utolsó percben mentett pontot az MTK

Az MTK kétgólos hátrányt ledolgozva 2-2-es döntetlent játszott a Szombathelyi Haladás otthonában.

Hazai fölényt hozott az első félidő, pontosabb befejezésekkel a Haladás akár 4-5 gólt is szerezhetett volna. Az MTK gyenge ellentámadásokkal próbálkozott.

A szünet után nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a fővárosiak, s ennek néhány perc után meg is lett az eredménye, szépítettek. A Haladás ebben a szakaszban leginkább a védekezésre összpontosított, és kontrákból próbált veszélyeztetni. Később kiegyenlítettebbé vált a játék, a hazaiak több helyzetet is kihagytak, de – az utolsó pillanatban – újabb gólt az MTK szerzett, így döntetlen lett a vége.

Szombathelyi Haladás–MTK Budapest 2-2 (2-0)
Szombathely, 3130 néző. Vezette: Berke
Gól: Ugrai (14.), Jagodics (36.), illetve Hrepka (50.), Thiam (93.)
Haladás: Király – Schimmer (Angyal, 65.), Jagodics, S. Wils, Bosnjak – Iszlai, T. Wils – Gosztonyi (Halmosi, 59.), Martínez, Németh M. (Medgyes, 83.) – Ugrai
MTK: Hegedüs – Vukmir, Bese, Grgic, Vadnai – Strestík (Szatmári, 46.), Thiam, Kanta, Vass Á. (Hrepka, a szünetben), Varga Sz. – Torghelle (Ramos, 72.)