A Ferencváros kiütötte a Diósgyőrt

FTC_DVTKA címvédő Ferencváros házigazdaként 6-2-re legyőzte a Diósgyőrt a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának szombati játéknapján. Az FTC továbbra is százszázalékos az élvonalban, a DVTK-nak ez volt az első pontvesztése az új idényben.

Az osztrák Djuricin révén az FTC hagyta ki a meccs első helyzetét a 12. percben, nem sokkal később Gera Zoltán és Nagy Dominik is veszélyeztetett. A 34. percben Djuricin beadását a német Florian Trinks 17 méterről, középről a hálóba lőtte, ezzel szerzett vezetést a Ferencváros, amit magabiztos játékkal meg is tartott a szünetig. A diósgyőriek figyelmét szinte kizárólag a védekezés kötötte le.

A második felvonás elején Leandro a sorfal fölött a hálóba lőtt egy szabadrúgást, majd Böde Dániel hibázott ziccert. A meccs képe ezt követően sem változott: a 63. percben Lipták Zoltán fejéről Marco Djuricin elé került a labda, ő pedig háromra növelte a különbséget, majd egy szöget után Emir Dilaver bombázott távolról a hálóba. Ez volt az osztrák védő első találata az NB I-ben.

A vendégek a csereként beállt spanyol Diego Vela 24 méteres, látványos lövésével szépítettek, majd Lovrencsics Gergő a kapufát találta el, Gera Zoltán pedig visszaállította a négygólos különbséget (5-1). Az FTC remek sorozatát Djuricin folytatta, a 6-2-es végeredményt pedig egy szabadrúgás után a miskolci Tamás Márk állította be.

A fővárosi zöld-fehérek korábban csak két alkalommal tudtak hat gólt lőni a Diósgyőrnek: 1940-ben bajnoki mérkőzésen, amikor 6-3-ra nyertek idegenben, illetve két esztendővel később, amikor 6-2-re győztek a Hungária körúton rendezett Magyar Kupa-döntőben.

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője: „Nagyon fontos volt a mai találkozó, hogy megmutassuk, jó csapat vagyunk, hogy visszanyerjük szurkolóinkat. Volt idő, hogy átgondoljuk, átbeszéljük a dolgokat, ez hasznos volt. Mindenki megértette az elnök úr szavait. Bátran, két csatárral játszottunk az elejétől. A DVTK felállásán látszott, hogy az ikszre, a kontrára játszanak, a csatáruk is középpályás volt. Gyorsan, jól járattuk a labdát, sok helyzettel, ez nagyon tetszett. A múlt héten olvastam, hogy a Fradit soha nem látták úgy játszani, mint a Honvéd ellen. Szeretném tisztázni, hogy szórakoztatni az Üllői úton akarunk, idegenben “csak” győzni. Szeretném, ha más csapatok edzői nem velünk foglalkoznának. Djuricin két remek gólt lőtt, egyet előkészített. Dominik és Dani is jól játszott, sajnos ő nem talált be. Gera hatos poszton kimagasló volt. Még tudtunk volna egy-két gólt lőni, de így is elégedettek lehetünk. Sajnos az időt nem tudtuk visszaforgatni, szerettünk volna a Tirana ellen is így játszani. A DVTK nem készült fel a két csatárra, területeket tudtunk nyitni, s fontos volt, hogy gyorsan, labdabiztosan passzoltunk. A tabellát vezetjük, de fontosabb a mutatott játék.”

Horváth Ferenc, a DVTK vezetőedzője: „Aki a tapsot elviseli, annak a füttyöt is el kell viselni, mindenkinek vállalni kell a felelősséget a mai találkozóért. Az FTC más sebességfokozaton játszott, mint az én csapatom. Erőben nem tudtuk fölvenni velük a versenyt, csak idő kérdése volt, hogy mikor találnak be, mindamellett nagyon szép gólokat lőttek. Vesztes meccs után is van miért megdicsérni a csapatot, két szép rúgtunk, nem adtuk fel egy pillanatig sem. Szeretném megköszönni a szurkolóknak, akik az elsőtől az utolsóig pillanatig biztattak minket, úgy látszik, ők jobban bírták erővel, mint mi.”

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Ferencvárosi TC – Diósgyőri VTK 6-2 (1-0)
Groupama Aréna, 6736 néző, v.: Bognár T.
Gól: Trinks (34.), Leandro (51.), Djuricin (63., 86.), Dilaver (67.), Gera (85.), illetve Vela (78.), Tamás M. (90.)
Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Leandro (Pintér Á., 78.), Nalepa, Ramírez – Nagy D. (Sesták, 82.), Gera – Lovrencsics, Trinks (Gyömbér, 78.), Djuricin – Böde.
Diósgyőr: Antal B. – Okuka, Lipták, Tamás M., Nemes – Dausvili (Villar, 79.) – Bacsa, Oláh B. (Griffiths, 38.), Elek Á., Németh M. (Vela, 65.) – Bognár I.

[Customads id=646335]

Lázok góljával győzött az Újpest

Újpesti akciókkal kezdődött a mérkőzés, és a fővárosiak már a 12. percben gólra váltották fölényüket, ugyanis Mohl Dávid beadása után Lázok János a kapuba fejelte a labdát. A csatár több mint egy évvel ezelőtt, tavaly július 18-án volt legutóbb eredményes az élvonalban. A folytatásban is inkább az Újpest kezdeményezett, majd  a játékrész hajrájában a paksiaknak is akadtak kisebb lehetőségeik, de újabb gól egyik oldalon sem született.

A második felvonás eleje kiegyenlített játékot hozott, a 60. percben Nemanja Andric révén nagy helyzetet hibázott az Újpest, amely egy ideig a továbbiakban is veszélyesebben futballozott. A végjátékban a tolnaiak törekedtek az egyenlítésre, ám lehetőségeik ekkor is kimaradtak, így az Újpest megszerezte első pontjait az új szezonban. A Paks továbbra is nyeretlen.

Újpest FC – Paksi FC 1-0 (1-0)
Illovszky Stadion, 1400 néző, v.: Pintér
Gól: Lázok (12.)
Kiállítva: Bartha (93.)
Újpest: Balajcza – Nagy T., Kecskés Á., Kálnoki-Kis, Mohl – Sankovic (Pávkovics, 88.), Cseke – Andric, Balázs B. (Tóth P., 75.), S. Diarra – Lázok (Windecker, 54.)
Paks: Kemenes – Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Baló – Papp K.- Szakály D., Kecskés T. (Balázs Zs., 88.), Bertus (Hahn, 61.), Bartha – Haraszti (Jelena, 66.)

Döntetlen Sopronban

A Haladás kezdte aktívabban a mérkőzést, de nagy helyzetet nem tudott kialakítani, majd negyedóra elteltével már jórészt a mezőnyben folyt a játék. Ebben a szakaszban sok volt a pontatlan átadás és a szabálytalanság, a lendület és a ritmusváltás viszont hiányzott mindkét csapat játékából.

A szünet után a szombathelyi csapat igyekezett inkább támadásokat vezetni, és szűk félóra elteltével egy szép akció végén megszerezte a vezetést. Nem sokáig örülhetett azonban, mert a Honvéd gyorsan egyenlített. Mindkét találat öngól volt.

Az utolsó pillanatban a Haladás kiharcolhatta volna a győzelmet, de kimaradt Kovács Lóránt nagy helyzete, így egy-egy ponttal gazdagodott a két csapat.

Haladás – Budapest Honvéd 1-1 (0-0)
Sopron, 1187 néző, v.: Vad II
Gól: Hajdú Á. (74., öngól), illetve Bosnjak (76., öngól)
Haladás: Király – Polgár, S. Wils, Jagodics, Bosnjak – Iszlai, Overgoor (Williams, 69.), Rácz B. – Gaál (Kovács L. 78.), Ars (Németh, 46.), Halmosi
Honvéd: Horváth A. – Botka (Baráth, 63.), Lovric, Bobál D., Hajdú Á. – Gazdag, Kamber, Hidi (Nagy G., 52.) – Koszta, Eppel (Vernes, 80.), Holender.